Sportovní rok 2015 - Cesta do kopce

Jak se mi sportovalo v roce 2015? Co všechno jsem zaběhl, co všechno jsem zajel a s čím vším jsem začal? Díky Endomondu mám všechno změřené.

Rok 2015 skončil. Teda ještě ne v době psaní tohoto článku, ale když ho vydám, už bude všude svítit 2016 (pokud nenastane konec světa). Píšu vám tak trochu z minulosti. Jelikož ale těch pár dní už nechystám zvednout zadek z gauče, je na čase udělat si malou statistiku mých sportovních disciplín.

Smrtící běhání

Kilometrů: 452

Hodin: 47

Spáleno litrů Coca Coly: 77

Poprvé v historii jsem nejvíce času nevěnoval běhání. Nicméně na začátku roku pořád patřilo mezi moje největší sportovní želízka, takže s ním začínám. Dokonce jsem si dal i pár novoročních předsevzení mezi nimiž bylo hlavně uběhnutí maratonu. Že jsem to dělat neměl, ani nebudu říkat. Najednou se zdá můj život dost tragický, protože jsem splnil 1 z 5 úžasných cílů.

Ale zpátky k mému běhání. Prvním úkolem roku byla rozcvička - půlmaraton. Už jsem ho jednou zaběhl, moc jsem se ho nebál. V lednu jsem začal zprudka, v únoru trochu polevil, něco na mě lezlo a v březnu to zase vytáhl nahoru. Jenže jsem to asi trochu přetáhl a poslední tréninky už nebyly ideální. Půlmaraton jsem sice doběhl, ale dost jsem se při tom zřídil. Dělalo mi problémy se vůbec postavil na pravou nohu. A maraton byl už za měsíc, ideální.

Původní plán byl v dubnu vytáhnout svoji formu na maximum, jenže jsem nedokázal uběhnout víc jak 3 kilometry na jeden trénink a musel jsem se vracet domů. Ve výsledku jsem za celý měsíc naběhal 5 kilometrů. Reálně jsem uvažoval, že se na start maratonu ani nepostavím. Ale nakonec jsem to jen tak nevzdal a do cíle se došoural.

Následovalo několikaměsíční okno, kdy jsem se věnoval cyklobraní a na běhání zase přestoupil v srpnu. Přihlásil jsem se ještě na pražskou desítku a chtěl jsem trhnout rekord. Což se mi sice nakonec podařilo, ale nebylo to o moc. Aspoň jsem se dostal pod 50 minut: 00:49:34. A koukám že jsem dokonce o tom ani nenapsal článek.

Grafy!

Naběháno v jednotlivých měsících 2015
Naběháno v jednotlivých měsících 2015
Porovnání běhání s předchozími roky
Porovnání běhání s předchozími roky

Cyklistické šlapání

Kilometrů: 3 104

Hodin: 204

Spáleno litrů Coca Coly: 210

Cyklistika byla tenhle rok pěkně macatá kapitola. Měl jsem v plánu jet cyklistický závod 1000 mil. Měl jsem dohromady nějaké 3 měsíce na přípravu, což znamenalo, že jsem se musel připravovat opravdu hodně rychle. Moje osobní maximum na kole bylo za den asi 60 kilometrů někdy před 8 lety. Od té doby jsem na kolo téměř nesednul. Na samotný závod jsem pak plánoval, že ujedu 120 kilometrů denně.

Možná se dalo čekat, že do konce to úplně nedojedu, ale když jsem skončil až v polovině po nějakž 860 kilometrech, byl jsem vlastně rád. Bylo to velké dobrodružství, které se mi podařilo roztahat na nějakých 10 blogových článků. Doporučuji můj nejoblibenější - Závod 1000 Miles Adventure, den #5 – Jak jsem se vždycky hecnul. To jsem zrovna těch 120 kilometrů dal.

A vlastně mě to i docela chytlo. Jezdil jsem na kole do práce, protože to šetřilo hodně času. Člověk se i někam podívá. Kilometrový rádius je mnohem větší než při běhání. Postupem času bylo takových 100 kilometrů hezký výlet. Momentálně je kolo rozebrané ve sklepě a uvidím, jak s ním naložím příští rok.

Graf!

Naježděno v jednotlivých měsících
Naježděno v jednotlivých měsících

Posilování

V posledních měsících jsem se dal i na posilování. Přece jen se nějaká ta síla navíc bude hodit. Jsem hrozně pyšný, tak se mi doma veškeré náčiní vlezlo a přitom je těch pár kilo železa skoro neviditelných. Jestli to celé bude k něčemu dobré uvidíme až časem.

Ostatní

Nedávno jsem o sobě proklamoval, že se ze mě stává středověký válečník. Jak někteří možná tušíte, začal jsem se šermem. Je to docela záhul. Jeden trénink trvá 2 hodiny a vyžene mi tep pěkně vysoko. Neustále se musím posunovat a něčím máchat. Jen to možná vytváří disbalance, ale sranda to je. Už umím smyk - je to skvělý trik.

A v létě jsem krátce longboardoval. Ale jen opravdu hodně jemně. Uvidíme jak se k tomu dostanu příští rok.

Grafy!

A zakončím to malým přehledem, kolik jsem tomu sportu vlastně věnoval. Tmavě zelené je běh, žlutá je kolo, červená je šerm, a světle zelená na posilování.

A rok 2016

Ha! Nic neřeknu!

3. ledna 2016