SoundBuds Slim Bezdrátová sluchátka od Ankeru

Žijeme v době nabíjecí. Naše nástroje vydrží jen krátkou dobu, než jim dojde šťáva a nejsou o mnoho užitečnější než oblázek v potoce. To je cena za bezdrát a pohodlí a já jsem ochoten ji zaplatit. Dlouho jsem váhal, která bluetooth sluchátka zvolit. Nakonec jsem se rozhodl pro mě dosud neznámou firmu Anker.

Moje poslední sluchátka byly Jabra Sport Pace. V mé recenzi se ještě projevuje moje prvotní nadšení. Až poznámka úplně dole, kterou jsem se rozhodl přidat, kazí dojem skvělého produktu. Co vidím zpětně jako největší nevýhody?

  • Slavné sportovní tlačítko, které vám přeříká aktuální stav aktivity, fungovalo pouze s oficiální aplikací. Tu jsem ale používat nechtěl, takže zůstalo prakticky nepoužité a padal na něj prach.

  • S čepicí přestala být sluchátka na dlouhé výběhy pohodlná. Možná malá čepice …?

  • Všechno to bych dokázal překousnout. Co ale odpustit nedokážu, je výdrž baterie. Z původních čtyř klesla na hodinu a půl a to ještě nebylo to nejhorší. Sluchátka se vybíjela i vypnutá a celou dobu jsem je musel mít v nabíječce. Nakonec stav došel tak daleko, že už jsem je ani nezapnul.

Problém životnosti baterie

Bezdrátová sluchátka jsou spotřební zboží. Baterie v nich vyměnit nelze, a proto jsou odsouzeny k brzkému zániku. I když je pravda, že u sluchátek drátových je jen otázka času, než odejde kabel. Zvláště sport se na jejich životnosti rychle podepíše.

K produktu Jabry, který je Sport Pace velmi podobný, jsem našel, že životnost baterie je 144 hodin a to je sakra málo. Za minulý rok jsem naběhal a najezdil 500 hodin. Je pravda, že na kole používám sluchátka jen pro navigaci a tudíž není spotřeba tak veliká. Ale stejně mi přijde naprosto šílené, aby moje spotřeba byla dvě bezdrátová sluchátka ročně.

Za málo peněz…

Nicméně bezdrátová sluchátka jsou tak pohodlná, že jsem hledal alternativu. Navíc, když jsem si pořídil Fitbit Ionic, chtěl jsem mít možnost přes ně hudbu pouštět. Znovu do Jabry jsem nechtěl, protože ta je zbytečně drahá a většina z té ceny bude jen marketingové pozlátko. Nehledal jsem ani žádné speciální fitness funkce, protože bych je pravděpodobně nevyužil.

Na Amazonu jsem našel bluetooth sluchátka SoundBuds Slim. Zaujala mě cenou a dobrým hodnocením. Rozhodně jsem nechtěl kupovat něco za pár šupů z Aliexpressu (no … prodávají se i tam a Anker je čínská společnost…). To už jsem jednou udělal a vůbec se mi to nevyplatilo. Sluchátka byla při běhu nepoužitelná a navíc to v nich hučelo.

S recenzemi se také musí zacházet opatrně, protože je dost možné, že si je píše sám výrobce… Nicméně jsem se rozhodl to zkusit. Navíc za cenu jedné Jabry jsem si mohl koupit čtyři Ankery.

SoundBuds Slim

Sluchátka vypadala na první pohled skvěle. Obsahovala 4 různé velikosti pecek 3 nástavce do ucha. Sedí výborně, jen mi ty pecky přijdou trochu masivní. Jsou magnetické, takže se s nimi lépe manipuluje. V příslušenství byl i stahovák a klip, takže se dá kabel lépe přizpůsobit. Když si ho nastavím špatně, tak mě tahá při otáčení hlavy, ale to je nedostatek sluchátek tohoto typu.

Všechno je zabalené v sympatickém pytlíku na magnetické zapíná. Díky tomu nehrozí, že by se mi příslušenství někam zatoulalo.

Spárování s telefonem proběhlo bez nejmenších problémů. Sluchátka jsou voděodolná, už jsem s nimi párkrát v dešti běžel a drží. Nabíjí se klasicky přes microUSB.

Podle výrobce vydrží až 7 hodin, což je o 2 hodiny déle než Jabra. Zároveň je tam taková milá poznámka pod čarou, že to závisí na mnoha faktorech. A s postupem času to jistě půjde dolů. Těžko ale odhadovat, jak dramatická změna to bude. Aktuálně ale mohu potvrdit, že 7 hodin opravdu umí.

Ke kvalitě zvuku mám jedno:

Celkově jsem s nimi spokojený, ale trochu se bojím o jejich životnost. Uvidíme…

16. června 2018