Bezdrátová sluchátka Jabra Sport Pace

Jabra je kvalitou svých sluchátek známá a proto jsem se rozhodl je vyzkoušet. Pořídil jsem si Jabra Sport Pace a chystám se je používat především na běhání. Po prvních zkouškách vypadají velmi dobře.

Poměrně dlouhou dobu jsem si chtěl koupit bezdrátová sluchátka na běhání. Poslouchám rád (někdy i knihy) a drát mi prostě vadil. Pořád se mi pletl, poskakoval a vůbec to nebylo pohodlné. Nějakou dobu jsem používal Koss porta pro. Dobře držela na hlavě, kabel jsem schoval za tričko a běžel jsem. Nakonec jsem je ale dvakrát zničil a ačkoliv mi vrátili peníze, nové jsem si už nekoupil. Nikdy jsem se s nimi neodvážil běhat v dešti.

Zkusil jsem pořídit bezdrátová sluchátka na Alliexpressu, stáli asi 300 korun a ještě jsem měl nějaký kupón na slevu. Taková nabídka se neodmítá. Přišly mi za měsíc a byl jsem maximálně nespokojený, což jsem s tou cenovkou tak trochu očekával. Při poslechu se neustále ozýval šum a baterie byla na sluchátkách umístěna tak nešikovně, že mi pořád někde hopsala a běhat se s tím opravdu nedalo.

Aby byla bezdrátová sluchátka použitelná, musí se za kvalitou. Jabra má v tomto oboru velké zkušenosti a právě proto jsem si vybral jejich Sport Pace.

Řada bezdrátových sluchátek

Jabra má v řadě bezdrátových sluchátek 3 základní produkty:

  • nejlevnější Jabra Sport Pace, které mají pouze základní funkce (ale pořád více možností než sluchátka běžná)

  • Jabra Sport Pulse dokážou měřit tepovou frekvenci

  • Jabra Sport Coach májí integrovaný pohybový senzor a dokáží vám tak počítat například shyby nebo dřepy

Přemýšlel jsem o Sport Pulse. Srdečný tep mi sice měří Fitbit, ale abych ho zjistil, musím se vizuálně dívat na hodinky. Takhle bych všechny informace dostával přímo do ucha a ještě by se mi synchronizovaly s Endomondem. Tento druh sluchátek je ovšem drahá sranda, takže jsem radši zůstal u základní verze.

Zaboxováno

Co je obsahem balení?

  • sluchátka (překvapivě)

  • 3 různé velikosti pecek - dnes už standard

  • taková malá mrcha, která se dá lehce ztratit a se kterou si můžete upravovat délku kabelu sluchátek

  • nabíjecí kabel

  • návod - návod se tentokrát opravdu hodí, protože obsahuje výčet možností funkčních tlačítek

Co všechno umí

Dokážou přehrávat hudbu až pět hodin. Pokud je budete používat pouze jako audiokouče, vydrží mnohem déle. V pohotovostním režimu se vybíjí za 5 dní. Pro ovládání hudby máte klasická tři tlačítka - zapnutí, zvýšení a snížení hlasitosti. Fungují i na ovládání hovorů, ale tuto funkci jsem ani nezkoušel, protože je mám pouze jako sportovní sluchátka a při nich opravdu telefonovat nehodlám.

Navíc máte k dispozici i speciální sportovní tlačítko, kterým můžete pozastavit/spustit měření či získat aktuální audiofeedback, jak vám to jde. Bohužel funguje pouze v aplikaci od Jabra, která nedosahuje kvalit Endomonda a ani nenabízí nějakou integraci třetích stran. To je myslím veliká škoda. Bez toho nejsou sluchátka tak dobrá, jak mohla být.

Na uších sedí perfektně. Při běhu mi nijak nepadají ani neskáčou. Jel jsem s nimi skoro 3 hodiny na kole a opět jsem neměl problém. Oproti tomu pavýrobku z Číny to je naprostá špička. Když jsem je zkoušel při normální činnosti doma tak mi přišlo, že nesedí úplně dobře (např. při zaklánění), ale při běhu si na ně stěžovat nemůžu a při jiných činnostech je používat nehodlám. Velmi mě potěšilo, že průběžně hlásí stav baterie.

Celkově jsem spokojený, ale neúplná funkčnost sportovního tlačítka mě velmi mrzí.

Update po roce: Sluchátka už vybíjí i vypnutá a vydrží asi jen hodinu. Takže výdrže je baterie je velké mínus.

17. července 2016