Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Způsobuje Fitbit Charge vyrážku?

Způsobuje Fitbit Charge vyrážku?

Publikováno 18.10.2015 Publikováno Elektronika Počet komentářů 5

Co je pravdy na tom, že nový Fitbit Charge a jeho dražší bratříček Surge způsobují vyrážky? Dlouho dobu jsem neměl nejmenší problém, ale nakonec se přeci jen ukázalo, že něco pravdy na tom přece jenom bude.

Když jsem uvažoval o pořízení nového Fitbitu Charge HR, trochu jsem se bál. Určité části uživatelů totiž způsobuje nepříjemnou vyrážku. Ono je sice krásné, měřit svoje vlastní zdraví, ale když vám to na ruce způsobí jeden velký, červený flek, dáte mi určitě za pravdu, že nošení takové věci moc neprospívá.

Dnešní doba ovšem přeje alergiím a každý druhý se osype jen při psím pšouknutí. Mně se naštěstí tyhle přebujelé obrané reakce vyhýbají a stejně tak jsem doufal, že se to stane i s vyrážkou. Risknul jsem to tedy a od 18. srpna nosím Fitbit prakticky neustále.

Poměrně rychle jsem si na něj zvykl a už jsem ani nevnímal, že ho mám na ruce. Občas jsem se s ním málem dokonce vykoupal. Je sice voděodolný, ale nerad bych namočení riskoval. Přece jen to je drahá sranda. Občas mě zápěstí zasvědilo, ale nikdy to nebylo nic strašného. A to jsem Fitbit používal jak při běhání, tak i při dlouhých trasách na kole, na němž jsem seděl klidně i 5 hodin a potu na ruce jsem měl více než dost. Přesto jsem se nikdy s vyrážkou nesetkal. Ovšem, jen do včerejška.

Fitbit, vyrážka

Vyrážka je, ale …

Nesl jsem z IKEI poměrně těžkou komodu a při cestě mi musel Fitbit dřít o ruku. V průběhu přepravy jsem si ničeho nevšiml a až pak doma zjistil, že se mi na vnitřní straně ruky udělala vyrážka.

Nejde o nic strašného a nedá se to porovnávat s fotkami, které jde najít na internetu. Ani nejde o efekt dlouhodobého nošení, ale pouze jedné konkrétní situace. Přehodil jsem Fitbit na druhé zápěstí a čekám, až vyrážka zmizí.

Samotný Fitbit doporučuje nenosit náramek příliš na těsto a ruku pravidelně mýt, zvláštně po nějaké fyzické aktivitě, kdy se zpotíte. Při dodržování těchto zásad, vše funguje jak má a ony horší případy jsou pravděpodobně alergie na některý z prvků náramku. Nicméně mohu jen hádat.

Vyrážka na Twitteru

Obrázky s vyrážkou jsou čile postovány na sociálních sítí. Na některých mi přijde, že náramek byl nošený příliš na těsto, když je do kůže doslova vytlačený. Posuďte sami.


Komentáře
 1. Petr

  Petr: Sám jsem si vybíral pro svůj telefon s WP 8.1 nějaký chytrý náramek, abych věděl jak jsem na tom s aktivitou. Také by mě jistě vybičoval :) . Rozhodoval jsem se mezi FitBit a Microsoft Band. Zatím jsem si tedy nezakoupil ani jeden. FitBit kvůli zmíněné vyrážce a Microsoft Band kvůli vydání nové verze, která je předražená a ještě má své mouchy (také ji neprodává žádný český obchod).
  Jsem ale názoru, že minimálně první kusy FitBit nebyly zrovna z nezávadného materiálu.

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Vím že ten Fitbit Ultra museli stahovat z prodeje a kdyby se jim to stalo i s další řadou, byli by pěkně v průseru. Každopádně teď už to pro většinu lidí vyřešili.

   Microsoft Band se mi taky hodně líbil, ale jak píšeš, je docela drahý. A přišlo mi, že takovou přidanou hodnotu aby se mi vyplatilo přecházet na nový systém. Musel bych zjišťovat, jestli se přes API dají přetáhnout data… jako fandím tomu náramku a uvidíme, jak se vyvine.

   1. Petr

    Petr: Tak osobně se mi ten náramek také moc líbí. Jeho všechny funkce se dají využít pouze s WP a WM 10 u kterých je škoda politiky MS. Když vidím, jakým stylem vytváří svůj mobilní systém, tak je to velká škoda. Sám mám WP a je to super systém, ale některé základní věci, které usnadní život tam chybí. Očekával bych, že při jejich hlášení více lidmi budou přidány a nebo opraveny, ale nic takového se neděje. Nějaké věci tam jsou ale zase navíc. Je to příjemný a svižní systém.

    Z přenosu dat bych neměl strach. Mělo by to být někde v samotných aplikacích. Bohužel mě mrzí aplikace Microsoft Health, která je k Microsoft Band nutná. Nedokáže totiž zobrazovat údaje v reálném čase, aniž by nebyla připojená k internetu. Stačilo by zobrazit kroky a ušlou vzdálenost. To uměla aplikace Zdraví a fitness. Také jeden z faktorů, který jsem zohledňoval – samotné aplikace. No uvidíme, snad se to zlepší.

 2. Veronika

  Veronika: Dobrý den, mohu se zeptat za jak dlouho Vám vyrážka zmizela? Nebo jestli jste to něčím mazal?

  Děkuji

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Dobrý den,

   myslím, že zmizela v průběhu několika dní, nijak extra jsem se o kůžu nestaral. Jen jsem umyl ji a Fitbit samotný. Náramek jsem mezitím nosil na druhé ruce. Šlo o jednorázovou záležitost tak jsem to příliš neřešil.

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Vychytralá prohibice

Vychytralá prohibice

Methanol je sice zákeřný a smrtící (ostatně stejně jako ethanol), ale to ještě neznamená, že si z něj nelze udělat srandu. Pokud dokážete brát věci s nadhledem, určitě se nad černo-humorným fejetonem dokážete pobavit. A to v jakémkoliv stavu!

Zobrazit →

1000 Miles Adventure 2017, den #7 – Jak mi karma splatila všechny dluhy

1000 Miles Adventure 2017, den #7 – Jak mi karma splatila všechny dluhy

Často jsem si říkal, proč musí trasa vést zrovna touhle šotolinou. Proč nemůžeme jet normální cestou? Proč muselo tak strašně pršet? Proč mi ta navigace nemohla vydržet? Až někdy na konci jsem si uvědomil, že je zbytečné se ptát. Protože každá špatná cesta se vykoupí krásnou a každá nepřízeň osudu nakonec přinese něco dobrého.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články