Způsobuje Fitbit Charge vyrážku?

Co je pravdy na tom, že nový Fitbit Charge a jeho dražší bratříček Surge způsobují vyrážky? Dlouho dobu jsem neměl nejmenší problém, ale nakonec se přeci jen ukázalo, že něco pravdy na tom přece jenom bude.

Když jsem uvažoval o pořízení nového Fitbitu Charge HR, trochu jsem se bál. Určité části uživatelů totiž způsobuje nepříjemnou vyrážku. Ono je sice krásné, měřit svoje vlastní zdraví, ale když vám to na ruce způsobí jeden velký, červený flek, dáte mi určitě za pravdu, že nošení takové věci moc neprospívá.

Dnešní doba ovšem přeje alergiím a každý druhý se osype jen při psím pšouknutí. Mně se naštěstí tyhle přebujelé obrané reakce vyhýbají a stejně tak jsem doufal, že se to stane i s vyrážkou. Risknul jsem to tedy a od 18. srpna nosím Fitbit prakticky neustále.

Poměrně rychle jsem si na něj zvykl a už jsem ani nevnímal, že ho mám na ruce. Občas jsem se s ním málem dokonce vykoupal. Je sice voděodolný, ale nerad bych namočení riskoval. Přece jen to je drahá sranda. Občas mě zápěstí zasvědilo, ale nikdy to nebylo nic strašného. A to jsem Fitbit používal jak při běhání, tak i při dlouhých trasách na kole, na němž jsem seděl klidně i 5 hodin a potu na ruce jsem měl více než dost. Přesto jsem se nikdy s vyrážkou nesetkal. Ovšem, jen do včerejška.

Vyrážka je, ale ...

Nesl jsem z IKEI poměrně těžkou komodu a při cestě mi musel Fitbit dřít o ruku. V průběhu přepravy jsem si ničeho nevšiml a až pak doma zjistil, že se mi na vnitřní straně ruky udělala vyrážka.

Nejde o nic strašného a nedá se to porovnávat s fotkami, které jde najít na internetu. Ani nejde o efekt dlouhodobého nošení, ale pouze jedné konkrétní situace. Přehodil jsem Fitbit na druhé zápěstí a čekám, až vyrážka zmizí.

Samotný Fitbit doporučuje nenosit náramek příliš na těsto a ruku pravidelně mýt, zvláštně po nějaké fyzické aktivitě, kdy se zpotíte. Při dodržování těchto zásad, vše funguje jak má a ony horší případy jsou pravděpodobně alergie na některý z prvků náramku. Nicméně mohu jen hádat.

Vyrážka na Twitteru

Obrázky s vyrážkou jsou čile postovány na sociálních sítí. Na některých mi přijde, že náramek byl nošený příliš na těsto, když je do kůže doslova vytlačený. Posuďte sami.

18. října 2015