Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Z posledních sil #5 – A pak z něj byl cyklista

Z posledních sil #5 – A pak z něj byl cyklista

Z chodce běžcem, z běžce lukostřelcem, z lukostřelce běžcem, z běžce cyklistou. Sporty se přece musí střídat! A jelikož jdu s dobou, tak teď bude ze mě na pár měsíců velice vášnivý a zapálený cyklista.

Koupil jsem si kolo. No dobře, není to tak úplně novinka, protože mi v mém skromném pokojíčku smrdí už od dubna. Čím dál více už ale smrdíme spolu a venku. Ohrožujeme malé, neopatrné děti a bruslaře na dráze, kteří nic netuší o nebezpečí, které za nimi sviští.

A co mě vůbec vedlo k tomu, abych opustil běžecké podrážky? Tisíc mil, je to těch dlouhých tisíc mil.

Těch tisíc mil, těch…

View this post on Instagram

River #bike, it was easy to get in #vltava

A post shared by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

Ke kolu mě to táhlo odjakživa. Měl jsem na něm rád to, že prostě jede za minimálního použití síly. Že tam, kde se ubozí chodci plazí a plazí a plazí po nekonečné rovině, já svištím jako o závod. Pravda, že do kopce to je někdy vopruz, ale tam, kde je kopec, musí být brzo i zkopec. Avšak je v tom stále cosi podivného vyrazit na 1000 mil dlouhý závod a koupit do kolo dva měsíce dopředu.

Už ostatně vznikly i sázky, na které vzdálenosti zařvu. Asi nejméně lichotivý odhad mi dává 300km. Proti osudu ale já bojuju často, takže minimálně těch 301 dám. Aby se neřeklo.

Sláva budiž Bendrovi

View this post on Instagram

Before big ride…

A post shared by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

Není to se mnou ale až taková tragédie (doufám), dělám totiž pokroky. Není tomu pár let, co jsem umíral po 20 kilometrech. Možná to je v nohách, možná to je v kolu, ale poměrně krátce jsem začal kosit stokilometrové, jako by se nechumelilo. Nejvíc mám za víkend 250, což je sice krásné, ale zas na druhou stranu jsem byl malý krůček od sebezničení. Kéž bych měl ten slavný, Bendrův plechový zadek.

Radši nebudu vyprávět o tom, jak jsem se amatérsky rozlámal na chodníku, nebo jak jsem si jednou zapomenul vzít dostatek vody a divil se, že jsem tak dehydrovaný. V tu chvíli jsem si myslel, že to na 80. kilometru zabalím, prostě si tam lehnu někam do křoví a stane se ze mně poustevník. Ale tyhle chyby už jsem vychytal. Už mi zbývá jen návod jak přenocovat v lese a jak utéct medvědovi. A pokud mi z kola něco upadne, pokusím se to přilepit zpátky silou vlastní vůle.

Příliš málo času

View this post on Instagram

Máchovo jezero

A post shared by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

Je to ale skvělý pocit, jet daleko a uvědomit si tu vzdálenost. Konečně mohu jednoduše navštívit hrady, ke kterým bych se jinak musel trmácet českými drahami. A nikdo! Nikdo, se nechce trmácet s českými drahami. Bude to ještě sranda. Ale závod začíná už 4. července a to už taková sranda nebude. No, nebo bude až mě uvidíte.

A aby toho nebylo dost, už dokonce bruslím. Pokud na Letné potkáte potácejícího amatéra, jak se marně snaží udržet rovnováhu a jak si na něj lidé ukazují prstem, je dost pravděpodobné, že to budu já.

V sérii „Sport-mining“

Komentáře
 1. Markéta

  Markéta: Potom, co jsi dal ten maraton ve stavu, v jakém jsi byl, bych se neodvažovala sázet se o to, že to nedáš 🙂 501 dáš určitě a pak už to nevzdáš 🙂

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: No no, týden normální dovolené by se asi hodil 😀

 2. Petr Ozogán

  Petr Ozogán: Já teda nevím, jak jsi vypadal na konci toho maratonu, věřím ale tomu že budeš bojovat. Sleduji tvé přípravy, bylo by škoda nedotáhnout to až do konce. Bojím se jen toho, že to co teď jezdíš má ke skutečnému závodu hodně daleko. Já to poprvé vzdal (pěšky) třetí den na 140 kilometru, protože jsem nedokázal pochopit, že je to opravdu až tak moc těžký. Možná i proto to byla pro mě výzva, dotáhnout to jednou až do konce, což se mi povedlo až na čtvrtý pokus. Pevně věřím tomu, že dojedeš letos minimálně do poloviny, což je asi tak 800 kilometrů. Škoda jen, že budeš na tom kole rychlejší, než já na koloběžce.

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Tak uvidíme. Kdybych jel tu půlku za 14 dní tak to je jen 60km denně a to se dá. Takže asi se tam nějak dopravím, jen je otázka za jak dlouho.

 3. Tomáš Rak

  Tomáš Rak: Sleduji tvé výkony na endomondo a musím přiznat, že máš lepší výsledky než já. Nedávno jsem poprvé pokořil 100 km během jednoho dne a málem jsem u toho umřel. Vždycky si ale řeknu: „No, stejně má Michal určitě kolo na silnice.“ Já mám totiž horské. A ono když 15 kilometrů z těch 100 jedu poměrně těžkým terénem, docela se tím unavím.

  Také koukám na fotce z instagramu, jakou rozmanitou výbavu na kole vozíš. Časem určitě také doplním výbavu. Určitě alespoň o tachometr.

  Přeji hodně ujetých kilometrů a co nejméně píchlých duší.

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Mám také horské kolo a někdy do těžšího terénu zajedu. Vlastně stačí když si plánuju trasu zvolit na mapy.cz mod pro turistu a jedu si přes skály. Teda, to už ani moc nejedu. Jednou taky omylem sjel z cesty a pak si to chtěl zkrátit cestou přes kopec (špatný nápad).

   Vlastně vezu jen navigaci a jako záložní mapu ještě telefon, protože ještě k ní nemám plnou důvěru. A navíc musím telefon v dešti schovávat.

   Díky, duši jsem ještě nepíchl 😀 a doufám, že ani nepíchnu.

   1. Tomáš Rak

    Tomáš Rak: Tak to jsi mě s tím tvým horským kolem zklamal. Teď už nebudu mít výmluvy k tomu, že jsi lepší. 😀 Já mám navigaci taky, ale nemám držák na kolo. Taky není špatný nápad ho pořídit.

    Pro ochranu telefonu proti dešti je super obyčejný igelitový sáček. Pak můžeš promoknout na kost a telefon zůstane OK.

    Já letos už jednou píchnul. :-/

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Noční běh pro Světlušku 2016

Noční běh pro Světlušku 2016

Běželo se ve tmě a dokonce snad i pro dobrou věc. Já pro dobrou věc nejdříve mrznul a až teprve potom běžel. Sice jsem na konci nenašel cíl, ale na tisíce světel byl hezký pohled.

Zobrazit →

1000 Miles Adventure 2019, den #8 – Jak se mi přestalo dařit

1000 Miles Adventure 2019, den #8 – Jak se mi přestalo dařit

Výjezdy z checkpointu jsou vždycky těžké. Jelikož jsme přechozí den jeli dlouho do noci, opět jsme zvolili trochu delší spánek. Delší … vyráželi jsme až v půl sedmé a spali sotva 4 hodiny, takže spíš jsme ho jen zbytečně nezkrátili.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články

Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články

Instagram