Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Ta nejlepší MHD v Praze

Ta nejlepší MHD v Praze

Publikováno 23.10.2012 Publikováno Zážitky Počet komentářů 2

Lidé mají nejoblíbenější filmy, knihy, jídla, herce, místa, tak proč by nemohli mít i nejoblíbenější prostředek městské hromadné dopravy? Já už si svůj žebříček sestavil a vypadá následovně:

1. Lanová dráha

Lanovka je pro mě jasná volba číslo jedna. Pravda, jel jsem s ní asi jen třikrát v životě, ale okamžitě si dokázala získat moje srdce. Nejen pro svůj krásný výhled, který při projížďce spatříte, ale už samotným faktem, že se jedná o městskou hromadnou dopravu. Tato věc mě naprosto fascinuje. Stačí mít měsíční kupón a můžete se vozit dle libosti.

A samotná trasa se může pyšnit, hned třemi zastávkami. To ani v Liberci na Ještěd nemáme.

2. Tramvaj

Ačkoliv se tramvaje v mém okolí proslavily díky tomu, že znenadání mění svá čísla, pořád jim patří čestné, druhé místo. Jsou opravdu solidním dopravním prostředkem, který vás dokáže přepravit na požadované místo bez zbytečného pochroumání. Rovněž jezdí dlouhé trasy, takže pokud se chcete jen tak bezcílně projet, volte bez rozmyslu.

Jedinou věcí, která mě dokáže naštvat, jsou nefunkční první dveře u některých tramvajích. Zvyk je těžký nepřítel.

3. Autobus

Ačkoliv má autobus bronzovou medaili, už to není ono. Bývají většinou malé, neprostorné a takové neútulné. Jejich řidiči občas předvedou neukázkovou jízdu, při které se sotva držíte na místě. Pokud více cestující stojí, vrážíte do sebe jedna báseň. A sami sebe se ptáte, jestli řidič jen nehraje kuželky.

Starší vozy zase dokážou překvapit takovými vibracemi, že se všem dámám rozbuší srdce a ve tváří objeví slastní výraz. Když pozoruji některé části autobusu, jak nepřetržitě kmitají, obávám se, že se během příštích pár sekund rozpadnou. K mému úžasu drží.

Ale nebuďme jen kritičtí, i v autobuse se dá hezky svést. Jejich trasy často vedou zákoutími, kam se už tramvaj těžko dostane a mohou nabídnout výhled zralý k pokochání.

4. Metro

O metru se říká, že jakmile na něj narazíte, dokážete se dostat všude. Tak proč tak nízko? V metru je totiž hrozná nuda. Místo oken do krajiny vidíte buď jen černo nebo zamračené spolucestující, kteří vás zabíjí pohledy. Prostě nic hezkého. No řeknu vám, když mám možnost, nejezdím s ním. Jsem povrchní člověk.

V metru také lidé mnohem více spěchají. Nevím jestli to mají na svědomí revizoři, kteří se plíží tunely. Nikde jinde jsem je zatím žádného nepotkal.

?? Přívoz

O pražském přívozu jsem již slyšel, viděl dokonce i zastávku, ale zatím neměl možnost vyzkoušet osobě. Zůstává tak úplně mimo pořadí. Ale vzhledem k mému nadšení z lanové dráhy, mu dávám veliké šance.


Komentáře
  1. Marky

    Marky: Občas si připadám jako nějaký MHDfil, nebo tak něco. :D Tramvaje mám ráda, vím akorát, že se mění 5 & 20, ale nikdy jsem toho nebyla svědkem. Metro mám taky hodně ráda, hlavně B, hrozně se mi líbí ten hlas, co hlásá zastáky. Teď si fakt připadám jako úchyl na MHD. Autobusáci jsou fakt ze všech nejnepříjemnější, tramvajáci jsou celkem fajn. Někdy jsou i dokonce milí. :D

    1. Michal Ozogán

      Michal Ozogán: To jsem si ani nevšiml, že by Bčko mělo nějakej jinej hlas :D Jen vím, že tam lépe vyřešené vozy. Ta tyč uprostřed je prostě vynález století a nechápu, proč ji ostatní trasy nemají :(

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Levá ruka boží – Paul Hoffman

Levá ruka boží – Paul Hoffman

Jiný svět a přesto v mnohém podobný tomu našemu. Život ve svatyni, kde není pokoje, není míru, není vykoupení, a přece tu zde modlitby udržují pravidelný řád. Od čeho ovšem je řád, než proto, aby se zničil?

Zobrazit →

1000 Miles Adventure 2017, den #1 – Jak jsem poznal pravé bláto

1000 Miles Adventure 2017, den #1 – Jak jsem poznal pravé bláto

První část reportáže ze 7. ročníku závodu 1000 Miles Adventure. Den číslo jedna patří mezi jednodušší a kilometry ubývají šíleným tempem. Nikdy nejste sami, protože závodníci jsou ještě zahuštění a cyklistický had se bude teprve trhat. Přesto si většina užije srandu při překonávání dvou brodů.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články