Seriál Semestr

Seriál semestr je o vztahu na dálku (ačkoliv zrovna Berlín až taková štreka není). Co ho vyděluje s té obrovské skupiny romantických plačíren je, že se děje jen přes počítač. Aktéři tak komunikují jen přes Facebooky, Skypy a tak.

Semestr je seriál, co se odehrává pouze na obrazovkách počítačů, potažmo telefonů. Je to jako byste dvěma lidem hacknuli notebooky a pak se dívali, co se dělají a kam klikají. Pokud v sobě skrýváte sklony „všechno musím vědět, určitě se vyřádíte. Seriál běží na Streamu.

Jak jsem se o tom dozvěděl? Jelikož sám novinky na Streamu moc nesleduji, tak mi o seriálu řekla kámoška, když jsem se zdrcený vracel z šermu (byl jsem několikrát zabit do hlavy). Prý se ráda dívá lidem za rameno. Asi bych na to celé zapomněl, protože jsem si to nenapsal, ale z nějakého zvláštního důvodu se mi brzy objevila reklama na Facebooku. Byl to dost silný Big Brother moment.

Řekl jsem si ale, že to zkusím. Poměrně brzy se ukázalo, že postavy jsou dost stereotypního charakteru. Holka s vlasy rozlehlejšími než průměrná planeta se profiluje jako intelektuální hipsterka. Je morálně na výši, chytřejší než všichni ostatní, studuje obor, co ji odsoudí k práci v mekáči a jen tak mimochodem je strašná stíhačka. Její chlapec je naopak typický student VŠE, co žije život tak přízemní, že bradou zametá podlahu. Jeho dvě hlavní životní priority jsou peníze a prsa. Jen mu je jeho frajerka nechce ukazovat přes Skype.

Mezi vedlejší postavy patří: hipster kámoš hipsterky a fashion blogerka (a kámoška hipsterky), co dělá odborná videa o zavádění tampónů. Představte si osobu omezené inteligence s životním posláním udělat se mrdatelná. Všechny charaktery jsou velmi jednoduše definovatelné a jsou dokonalým odrazem svých stereotypů.

Příliš mě nebaví se dívat na to romantické stíhačkování, ale přece jen mi celý seriál přijde jako zajímavá sonda do života jiných lidí. Co mě do očí bije:

  • To si vážně lidi neustále videohovorují a řeší kdo ví co?

  • Opravdu může někdo skypovat tak, že si zapne webku a na obrazovce je vidět jeho pupek, na kterém je položené pivo? Nebo jak nějaký muž může vzít videohovor a ukazovat na něm svoje cecky? Já na to říkám jasně a zřetelně - moje cecky na skype nepatří!

  • Opravdu budete diskutovat se zahraničním studentem z Řecka, ve kterém pornu je lepší světlo? Když má ještě k tomu na sobě jen trenky?

  • Vždy, když dva lidi spolu skypují, dělají ještě něco jiného. Třeba vyplňuji dotazník o své sexuální aktivitě, nakupují podprsenky nebo koukají na vtipná videa. Oba pak od pohledu vypadají, že ztratili větší část mozkové kůry. Tak snad když si volám, tak se spolu bavim. A když se nebavim, tak to vypnu. A nedělám zoufalé výkřiky: „Mluv se mnou.“ Když ani jeden neví, co říct.

  • To si vážně někdo třídí prsa na složky? Ale dobře teda ... někdo sbírá známky, někdo prsa.

Ono asi většina věcí bude jen hraná pro seriál, ale co když ne ... klidně bych si tu tour v nějakém počítači udělal...

Jako internetový člověk ocením, že referovaný obsah je dostupný i na webu, takže se můžete mrknout na blog „mrdatelné Pauline“ chic-pauline.blogspot.cz nebo její video:

a facebookové profily hlavních aktérů, které bohužel nejsou úplně public.

Celé by to mohlo být fajn, ale svým jasným vztahovým zaměřením to není úplně pro mě.

27. listopadu 2016