Představení nových náramků Fitbit Charge 2 a Fitbit Flex 2

Představení nových produktů - Fitbit Charge 2 a Fitbit Flex 2. Oba posouvají možnosti fitness měření dál a s novým Flexem konečně přichází vodotěsnost. A na stole je i další update aplikace. Fitbit měl rozhodně napilno.

Fitbit dnes oznámil uvedení nových fitness zařízení na trh. Ty se stávají druhou dvojicí zařízení, kterou představuje tento rok. Tou první byl v lednu Fitbit Alta a Fitbit Blaze. V obou případech jde o dvojici základní a pokročilý s měřením tepu. Nový Charge a Flex je k dispozici na před-objednávku a k odeslání by mělo dojít v průběhu podzimu.

A co je nového?

Fitbit Flex 2

Fitbit Flex 2
Fitbit Flex 2

Původní Flex se začal prodávat v roce 2013 a byl to první opravdu funkční náramek od Fitbitu. Jeho předchůdce (Ultra) se úplně nepovedl a muselo dokonce dojít ke stáhnutí z prodeje. Víc mi však přijde jako nástupce Alty, od které mnoho věcí přejímá a postrádá pouze display s notifikacemi.

Pokud bych ho měl srovnat právě s náramkem Fitbit Alta tak:

 • Nový Flex je vodotěsný, voděodolný, prostě se s ním dá plavat!!!!

 • Žádný z nich neměření srdeční tep.

 • Je malý a vyjímatelný, takže je k dispozici velké množství stylů. Můžete ho nosit jako náramek nebo jako přívěšek.

 • Obě zařízení mají automatickou detekci cvičení a notifikace, ať se projdete každou hodinu

 • Upozornění na příchozí hovory a SMS (Alta má navíc kalendář a display, kde notifikaci zobrazit)

Většinou nejde oproti Altě o významné změny, ale vodotěsnost je skvělou novinkou. Jde o první náramek od Fitbitu, se kterým si můžete zaplavat. Výdrží je klasická - pět dní. S cenou 100$ oproti Altě ještě ušetříte.

Více naleznete na webu Fitbitu, na blogu nebo na videu:

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2
Fitbit Charge 2

Charge mě zajímá nejvíce, protože to je to nástupce mého náramku. Ten dříve vznikal ve dvou verzích - v obyčejné a HR, která měřila srdeční tep. Teď už přichází jako jeden produkt a přináší řadu novinek:

 • Větší display, kde uvidíte více informací najednou.

 • Display je odnímatelný, takže když budete chtít jiný styl nebo se vám rozbije, žádný problém. V minulé generace se rozbití náramku rovná konci.

 • Notifikace volání, SMS a kalendáře. Doteď oznamoval pouze volání.

 • Vypočítá váš fitness level a ukáže porovnání s ostatními lidmi ve vaší kategorii, což může být velmi motivační informace. Zároveň na základě vaší výkonnosti odhadne VO2 max.

 • Provede vás systémem dechového cvičení, které vás má uklidnit a zklidnit váš tep.

 • Měří různé druhy cvičení - běh, jógu, kolo, ....

 • Notifikace ať se aspoň jednou za hodinu projdete - tuto feature už má Alta a Blaze. Je to jedna z těch věcí, kterou by díky úpravě softwaru zvládla i minulá generace.

Fitbit Charge 2 - Fitness level
Fitbit Charge 2 - Fitness level

Celkově je to pro mě spíše zklamání. Hardware má spíše kosmetické úpravy - větší, odnímatelný display. Je to sice super - zvyšuje to životnost náramku - ale nezlepšuje to měření. Kdyby získal i vodotěsnost, bylo by to úplně něco jiného a uvažoval bych o koupi. Pomohla by i větší kapacita baterie, ale ta zůstává na pěti dnech. A GPS je stále výsada Fitbit Surge.

Změny softwaru už zní lépe. Měření fitness levelu a srovnání s ostatními je boží. Škoda, že to nedostanete i minulá generace, protože veškerá data má k dispozici. Fitbit musí lidi motivovat, aby si kupovali nová zařízení. Celkově jde spíše o evoluci než revoluci. Koupíte ho za 150$, takže stejně jako minulou generaci.

Více naleznete na webu Fitbitu, blogu nebo ve videu:

Další novinky

Fitbit měl dnes opravu napilno a představil ještě další novinky.

 • Alta a Blaze jsou k dispozici ve zlatě - překvapivě to zdražení není tak velké

 • V aplikaci nyní můžete podnikat tzv. adventures. Určitě to budu ještě zkoušet, ale v zásadě jde o to, že svým pohybem se posunujete v národním parku a odkrýváte romantická zákoutí. Asi odpověď na Pokemon GO. Více na blogu.

 • Nové designové předělávky starších generací,

 • Blaze získal update, takže vás budu každou hodinu upozorňovat, že se máte hýbat, zobrazí víc notifikací a máte k dispozici víc stylů hodin

Hezké shrnutí naleznete na webu Fitbitu.

29. srpna 2016