Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Publikováno 10.07.2011 Publikováno Zajímavosti Počet komentářů 1

Už čtvrtý díl Pirátů z Karibiku a autoři stále cítí peníze hrnoucí se do jejich kapes. Je to jen způsob, jak z poctivých diváků, kteří svou filmotéku nedoplňují přes internet, vytřískat další chechtáky nebo máme tu čest s opravdu dobrou podívanou? Jak to je s rytíři štěstěny tentokrát se dozvíte v recenzi.

Vytáhněte si z truhly dřevěnou protézu, nasaďte hák na ruku, povolejte mluvícího papouška, jež zná všechna sprostá slova minimálně ve dvou jazycích a teprve tehdy budete připraveni na pořádné pirátské dobrodružství. To naneštěstí nezažijete u tohoto filmu. Johnny Depp jako Jack Sparrow, pardon, jako kapitán Jacka Sparrow, je sice „rytířem štěstěny“ všemi couly, ale i tak si tento díl mnoho klasických pirátských dobrodružství neužije, což ale nutně neznamená, že by to byl hned špatný film. Pirátství je prostě jen trochu odsouváno do pozadí a snímek už stojí čistě na základech dobrodružna.

Většina minulých postav byla zapomenuta, takže se nesetkáme ani s Willem Turnerem ani se sličnou Elizabeth Swannovou. Z těch známých narazíme pouze na Gibbse a kapitána Barbossu ve službách anglického krále. Jako by se film chtěl od své minulosti odpoutat a začít novou kapitolu. Někoho se samozřejmě zbavit nešlo, neboť co by byli piráti z Karibiku bez Jacka Sparrowa. Právě na něm a jeho komických situacích stojí základní pilíř všech filmů. Ani zde nás nezklame, i když místy už začínám mít pocit, že se dostává do stejných a stejných situací.

Hlavním záporákem (i když ve filmů plném pirátů je těžké někoho nazývat záporákem) není ani nemrtvý, ani přerostlá chobotnice s citovými problémy, ale slavný kapitál Černovous, kterého se bojí i samotní piráti. Ačkoliv nemohu o sobě tvrdit, že bych byl kdoví jak statečný člověk, tak za celou dobu jsem se ho ani trochu nebál. Ano, při osobním setkání by se mi nejspíše klepaly kolena, ale i tak mohl být na plátně o něco více děsivější. Mnohem více, protože ve filmu zapadal do pozadí.

Nemůžeme ani nezmínit Angelicu, dávnou lásku Jacka Sparrowa a dceru kapitána Černovouse. Pokud si myslíte, že celý film bude o nich dvou, tak se šeredně pletete. Až na pár scén, kde to mírně zajiskří se zase toho mnoho nestane. Další pokračování jejich prozatím nezajímavého vztahu nám zakrývá nablýskaná hláška to be continued…

Škoda, velká škoda, že film se tolik odvrací od pirátů samotných. Za celý snímek žádné dvě lodě nezkříží svá děla. Jen pár soubojů na palubě, jedna loď padne pod útoky mořských víl a tím vodní dobrodružství končí. Honba za artefakty probíhá především na pevnině a v husté jungli, kde se nachází bájný pramen mládí.

Pro ty, kteří filmy s Jackem Sparrowem milují, mohu jenom doporučit. Pro ty, kteří chtějí pořádný pirátský film, hledejte dál.

Odkaz na csfd.cz


Komentáře
  1. Krabath

    Krabath: Já považuji jedničku za absolutně nejlepší díl série. Jak píšeš na začátku, filmaři chtějí pouze vytáhnout peníze z diváků. Patřím mezi ty diváky, kteří však doufají, že další díl bude kvalitní a jedničku překoná. Zatím se tak nestalo.

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Já a #2 Seriály

Já a #2 Seriály

Na seriály se nejlépe dívá místo psaní bakalářky, místo učení se na zkoušku, místo čehokoliv co vyžaduje špetku zodpovědnosti. Není nic krásnějšího než sledovat, jak si se zodpovědností poradí někdo jiný. Račte a vstupte do mého světa seriálů.

Zobrazit →

1000 Miles Adventure 2019, den #5 – Jak jsem jezdil jako invalida

1000 Miles Adventure 2019, den #5 – Jak jsem jezdil jako invalida

Ráno byla neskutečná zima. Kam odešlo léto? Podle teploměru nějakých 8 °C, ale pocitově na úrovní zoufalství. Chvíli jsme na sebe jen dívali a nedokázali se ze spacáků vyhrabat. Nakonec jsme ale zatnuli zuby a oblékli se. Jelikož Jarda spal, v čem jezdil, byl připravený prakticky okamžitě. Jen na sebe hodil spacák a vyrazil.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články