Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Osudová chyba

Osudová chyba

Krátká a vtipná hříčka z pracovního prostředí. Pozor! Může se to stát i Vám!

Paže mi začaly ochabovat. Cítil jsem, že už toho mnoho nesvedou, když musely neustále bojovat s povrchovým napětím mezi pracovním stolem a mou zpocenou rukou. Přes to všechno však v nich byl dostatek energie, aby se zmohly na poslední výkon. Naprázdno jsem polkl a pocítil svůj trýznivě vyschlý krk. Díky nadpozemské vůli se ruce dostaly do levitující pozice a řízeným pádem se přesunuly až k mé tašce u nohou.

Ačkoliv byl manévr proveden naprosto přesně a bezchybně, neměl jsem důvod k radosti, byl totiž jen prvním ze složité sekvence, která z větší části stála ještě přede mnou. Jakmile se mi ta myšlenka prorvala nervovými drahami z podvědomí do plného vědomí, cítil jsem, že se mi tělesná teplota o kousek zvedla. To nebylo dobré znamení, ale musel jsem pokračovat bez zaváhání dál. Byla to otázka života a smrti.

Bojoval jsem se zákeřným zipem. Šel jsem na něj pomalu a s klidem, což nahrávalo mé tuze chudé, energetické situaci. Připadal jsem se jako při pitvě. Až na to, že jsem se neměl prohrabávat vnitřnostmi, ale obsahem svého zavazadla.

Přibližně do poloviny jsem táhl rovnoměrnou silou. V tom se mi zip zasekl. Začal jsem s ním zuřivě kroutit a klít. Nepomohla ani první kletba, ani druhá, ani třetí, proto jsem se opět zamyslel, abych vymyslel plán dalšího postupu. Odhadoval jsem, že takový Napoleon by se při svém tažení zachoval stejně.

Nakonec mi pomohla jednoduchá slovní hříčka srovnávající sílu optimismu a pesimismu. Moje taška je sice z poloviny zavřená, ale také z poloviny otevřená. Strčil jsem proto svou pravičku do jejích útrob a používal hmat, abych našel požadovaný objekt. Ten však musel být jako živý a utíkal před mojí rukou, protože jsem ho nemohl nikde najít.

Abych zlepšil své smyslové vnímání, zavřel jsem oči, protože dovnitř jsem stejně neviděl. Na tváři se mi objevil výraz nejvyššího možného soustředění. Olízl jsem si rty. Nic. Opět mě málem porazil ten pocit vyprahlých úst. Levičkou jsem si utřel z čela pot. Horko mě stravovalo a čerpalo zbytky mé promrhané energie. Propadl jsem panice.

Zuřivě jsem se opět pustil do hmatového hledání, div nepovolily švy, ale pořád nic. Pořád žádný úlovek. Nejdříve mi vypověděly službu nohy, pak ruce a nakonec i celé tělo. Skácel jsem se ze židle a dopadl na chladnou zem. Už jsem neměl sílu ani pohnout prstem. A jak jsem tak umíral v pekelném horku pod pracovním stolem, hlavou se mi honila jediná, děsivá myšlenka: „Kdyby sis jen býval tu svačinu nezapomněl.“


Komentáře
 1. peťo

  peťo: nj svačinu si väčšinou nezabúdam ale niekedy sa mi stáva že idem bez svačiny pretože som ju jednoducho nestihol rano pripraviť a ešte som musel aj utekať na autobus aby som nezmeškal

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Já tedy mám rezervu asi 2 autobusy, ale jak už vyjdu z domu, tak se mi už vracet nechce.

 2. gn

  gn: Na konci hodila=honila. Plus asi deset jinych drobnosti…

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Cyklotermoska Elite Deboyo

Cyklotermoska Elite Deboyo

Když jsem poprvé slyšel o „cyklotermosce“, ohrnoval jsem obočí a tvářil se škaredě. Když jsem ale v průběhu čtyřhodinové vyjížďky popíjel vodu i s kusy ledu, rozhodl jsem se k té podivné ideje vrátit. Už v průběhu chladného podzimu jsem si vyzkoušel, že když do sebe kopnu horký čaj, povzbudí mě to fyzicky i psychicky.

Zobrazit →

Čelovka Petzl Reactik+

Čelovka Petzl Reactik+

Recenze výkonné čelovky Petzl Reactik+. Ta nabízí velké množství režimů a funkcí a dokonce se díky integrovanému bluetooth považuje za chytrou. A jak je něco chytré, nemůžu si to nechat ujít.,,

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články

Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články

Instagram