Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Muž pánem domácnosti #9 – Jdi o dům dál

Muž pánem domácnosti #9 – Jdi o dům dál

Publikováno 06.10.2015 Publikováno Zážitky Počet komentářů 2

Nespálil jsem za sebou mosty, jen jsem trochu nažhavil lávky. Mému starému pokoji už vládne nový nájemník a já se stal pánem v mnohem větším království s mnohem větším množství problémů. Ať žije stěhování.

Tak je konec. Nebo spíše začátek. Ostatně jde o jedno a to samé. Opustil jsem svou starou domovinu, kterou jsem obýval po 3 roky. Nebylo to na tom Střížkově vůbec špatné. Občas jsem potkával pána s culíkem a cylindrem, občas jsem potkal bezdomovce zužitkovávajícího obsah popelnice a občas jsem pohnul nějakému řidiči žlučí, když jsem mu vběhl do silnice. Ale přesto, obyčejný obyvatel Prahy 9 si mé nepřítomnosti ani nevšimne.

Nezávislost, novota, přesně tyhle věci mě do nového bytu táhly. Ono je to vlastně celé na hlavu. Nemá to žádnou logiku tohle stěhování. Jen samotné přemístění věcí byla činnost tak náročná, že jsem začal uvažovat o zřízení speciální posilovny. Fígl by spočíval v tom, že bych si nechal platit jednak od lidí, že nosí těžké věci a druhak od lidí, že jejich těžké věci jsou přenášeny. Prostě geniální.

Hlavně online

A pak jsem se tu nějak ocitl a neměl jsem nic. Teda, skoro nic. Měl jsem Wi-Fi a to už něco znamená. Od internetu mě jen tak někdo neodřízne. Horší bylo, že když jsem si chtěl dát ráno jogurt, neměl jsem lžičku. Marně jsem přemýšlel, čím bych ho mohl nabírat, ale nakonec jsem to vzdal a šel si nějakou koupit.

A tak tu jsem, rozhlížím se po terase a tak nějak doufám, že si to tu Rusové nespletou s Krymem a neprovedou nenápadnou, avšak radikální invazi. Je to zvláštní, žít tak blízko centra. Pořád tak nějak nechápu, proč tu je každých 10 metrů obchod a každých 5 metrů restaurace. Možná jsem dřív vlastně ani ještě nežil v Praze. Že Střížkov je jen taková vesnice na okraji, ke které se jako chapadlo civilizace zavedlo metro. Ale co je to za civilizaci, když tu ani není výtah?

Na začátku jsem byl docela nesvůj. Představa, jak sem tahám veškerý ten nový nábytek, jak utrácím horentní sumy za vybavení mě prostě děsila. Ale nakonec to není tak špatné. Sice brzo získám majorship v Ikee, ale už spím na matraci. Po třech karimatkových nocích to je úspěchu. Na chvíli jsem dostal záchvat strachu, že nic jiného než matrace se mi do bytu nevejde, ale nakonec to docela jde. Ať žije rozvalování.

Na průzkumu

Už se pomalu i chytám a začínám prozkoumávat okolí. Vím, kde si koupit cider a kde tu jsou řecké dobroty. Taky si začínám zvykat, že v tramvajích slyším častěji angličtinu než češtinu a že se nejednou ze mě stane polní překladatel. Na cestě zpět jsem sice prvně zabloudil, ale na mou obranu, byla už tma.

Začíná se mi tu docela líbit.

V sérii „Pán domácnosti“

Komentáře
 1. Maruška

  Maruška: A nebojíš se? Já bych byla vystrašená kdekoli, kde nemám pepřák. (Takže, až se někdy budu stěhovat z pohodlí domova u maminky, moje první věc na seznamu je pepřák. A pak taky otvírák.)
  Každopádně gratuluji k nastěhování. Kde je Wi-Fi, tam je nastěhováno. :)

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Pepřák mám :D A je tu i takovej řetěz na dveře, co jsem vždycky viděl jen ve filmech. Asi jsem pocházel z dobrý čtvrti, když jsem ho v reálu ještě neviděl.

   Wi-Fi hláška se mi líbí!

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte David Smetana a Šprtovo prokletí I.

David Smetana a Šprtovo prokletí I.

První část povídky, která sleduje osudy Davida Smetany, jež se dostává na prestižní gymnázium. Už od počátku se dějí podivné věci – přijímací dopis je tisknut zeleným inkoustem. Školník má pověst ukrutného bijce. Přežije své první dny ve škole? (Pravda, tato otázka je zbytečná, leda že by další dva díly prožil jako duch.)

Zobrazit →

Kde staří, hluší impotenti vítězí

Kde staří, hluší impotenti vítězí

Drabble se slovy slavík, katakomby, oáza, litovat a evoluce.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články