Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Muž pánem domácnosti #6 – Ty ještě máš televizi?

Muž pánem domácnosti #6 – Ty ještě máš televizi?

Publikováno 14.04.2015 Publikováno Zážitky Počet komentářů 8

Stejně tak jako se objevují nové vynálezy, tak i ty staré musí zanikat. Kdysi hrdí vůdcové svojí doby se přesunují do sklepů nebo do nelegálních skládek za kopcem. I když je třeba televize stále na výsluní, tak v mé skromné domácnosti už zemřela děsivou smrtí.

Nebudu vám lhát. Když mi bylo jen pár let, tehdy jsem si ještě myslel jak je sto korun hodně peněz, tak už brzy ráno jsem žhavil tu kouzelnou bedýnku. Vlastně ani moc nezáleželo na tom, co na ní dávají. Jako pohádky, to ano, ale už bylo jedno, jestli to byl digimon nebo pokemon Ty světelné paprsky mě dokázaly dokonale paralyzovat. Ale tyhle doby už jsou dávno pryč a dneska na slovo televize reaguji jen jediným udiveným – WOW, to ještě někdo používá?

Léčba

Když jsem se přestěhoval do Prahy, tak televize byla jedním z prvních kusů nábytku, které jsem neměl. Nicméně jako technicky vyspělý člověk jsem vlastnil TV tuner na USBčku. Anténka to byla malá a spíše než jako vybavení moderního muže vypadala jako dětská hračka, nicméně po hodinovém úsilí se mi ji podařilo naštelovat do takové polohy, že jsem chytal obraz. Pokud nepršelo. Nebo nesněžilo. Nebo nesvítilo moc sluníčko. Nebo jsem o ten blbej kabel nezapokopl a skoro si nezabil počítač…

A tak jsem večer co večer musel sledovat Kdo přežije, Simpsonovi a pak občas ještě něco dalšího, což už stereotypy nasáknutý mozek ani moc nepobíral. Jel jsem tu rutinu dokola, dokola a dokola a dokolečka. Pak jsem si přeinstaloval počítač a najednou mi tuner nefungoval. A já zjistil, že jsem příliš líný na to, abych se díval na televizi. To sice zní krutopřísně líně, ale ve výsledku to bylo jen dobře.

Muž pánem zábavy

A najednou jsem se stal pánem své vlastní zábavy. Já rozhodoval, na co se budu dívat a jestli budu přeskakovat ty nudné části, kde jen mluví a nezabíjí nebo nesouloží. Ona je totiž televize děsivý diktátor. Něco jako když supermarkety za pomoci decentní slevy rozhodují, co se bude v českých domácnostech vařit. Sice jsem jedl podle diktátu, ale díval jsem se svobodně. Byl jsem volný.

Mě už to médium televize prostě nějak nebere. Pravda, že když mi někdo řekne, že byl v televizi, tak to pořád s sebou nese určitý respekt a prestiž. Prostě WOW efekt. Ale jinak mi ta bedýnka přijde jako věc, která je dopředu odsouzená k záhubě.

Všechno už mám na internetu a na Youtube je tolik živého materiálu, že bych to nestihl shlédnout za několik životů. Místo reality show existuje Twitter, kde se pořád něco děje a kde jsou větší exhibicionisti než Vladko. Zpravodajství už je taky trochu pasé, leda že by mi bylo špatně a potřeboval bych blít (NOVA je universální léčitel!) a pokud mě zaujme nějaký pořad, tak se na něj kouknu v archivu na netu.

Viva moderní svět!


A co váš skromný domov? Máte v něm televizi? Protože jestli ano, tak se budu hrozně divit…


V sérii „Pán domácnosti“

Komentáře
 1. Markéta

  Markéta: Televize je dobrá na sledování filmů z netu :P
  Proč koukat na film na mrňavém monitoru, když můžeš mít obří televizi a udělat si domácí kino?
  Televizní vysílání, to je ale jiná :)

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Jsi moc náročná :P Já na svůj mrňavunkalitý notebook nedám dopustit.

 2. Maruška

  Maruška: My máme televize přesně tři.
  Bratr používá svou plazmovku jako monitor počitače – my se tam koukáme na fotbal.
  Jednu má mamka dole – Ulice a různé vymývače mozků s nekončícími sériemi.
  A tu nejmenší a nejstarší mám v pokoji já, kterou stejně nepoužívám, protože jsem ji nějak rozbila, ale jsem líná ji odmontovat a vyhodit. Tak je tam…
  Další stupeň lenivosti. :D

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: WOW, tolik?! Teda já jsem se svýma obrazovečkama asi hroznej minimalista, že mi stačí.

   Možná by sis na tu televizi mohla něco namalovat a vypadalo by to, že běží… To by byla originální dekorace! Drahá dekorace.

 3. Tomáš Rak

  Tomáš Rak: Televizi nemám už rok a ani jsem si toho nevšiml. Kdyby existoval nějaký adblock pro televizi, který mi místo reklamy bude pouštět nějaké videoklipy z youtube, bylo by to super. Každopádně ani nevím, na co bych se v té televizi vůbec díval. Jo a to tvoje „ty nudné části, kde jen mluví a nezabíjí nebo nesouloží. “ mně nahlas rozesmálo. :D

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Tak televize vždycky něco naservíruje :D Přijde mi to něco jako odrůda meditace. Veget. Nic neděláš. A můžeš i koukat do blba, když je to nuda.

 4. holkamodrookata

  holkamodrookata: Dobrovolně přiznávám, že telku máme. Ale…. používáme ji spíš pro x-box a kinect a nebo si na ní pouštíme filmy z PC, protože to máme propojený. Takže asi tak.

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: vykuchaná TV – dobrá TV

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Kniha zla

Kniha zla

Mein Kampf, kniha zla, kterou napsal velmi hlasitý pán, jež se jmenoval Adolf Hitler. Ačkoliv už dávno zemřel (nejspíše nedodržení zásad bezpečnosti při čištění hlavně), jeho kniha nadále působí kontroverze. Podívejme se na ní blíže.

Zobrazit →

Carpatia Divide 2019, den #4 – Jak jsem zpíval medvědí písně

Carpatia Divide 2019, den #4 – Jak jsem zpíval medvědí písně

Přístřešek prostorný, super – ale ta vlhkost! Měl jsem pocit, že vzduch je durch, já jsem durch a spacák je durch. Jak v něm budu spát zítra? Tyhle otázky musely počkat. Trochu jsem doufal, že někdy odpoledne vyjde slunce a vysuším ho, ale to bylo ještě dlouho přede mnou. Snědl jsem si svoje poslední panini z benzinky a vydal se směr Nízké Beskydy.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články