Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Kočičí kavárny v Praze

Kočičí kavárny v Praze

Jsi praktikující kočkomil a nemůžeš mít to úžasné stvoření doma? Kočičí kavárna je místo, které hledáš. Dej si svůj oblíbený nápoj, k tomu nějaký sladký zákusek a třeba se ti poštěstí a nějaká kočka ti věnuje svou přízeň. Lepší než deset psychiatrů.

Kočičí kavárna se vyplatí jak časově tak i finančně. Čtyřnohého kamaráda nemusíte krmit každý den, ani po něm čistit bobky a navštěvujete ho jen tehdy, když se vám to zrovna hodí. Sdílená ekonomika v praxi!

Troufám si říct, že by návštěva kočičí kavárny měla být hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Působí totiž jako hřejivé pohlazení na duši.

Bohužel ne vždy to je oáza klidu. Víte, kdo má totiž ještě rád kočky? Děti. Hlavně ty malé a pištící. A rozhodně to není opětovaná láska. Kočky před nimi utíkají. A mně to pak trhá srdce, když vidím ty chudáky zoufale prchat před útočníky.

Bohužel musím ještě konstatovat, že někteří dospělí se tam chovají ještě hůře než děti a snaží se brát kočky k sobě proti jejich vůli. Takové lidi by tam vůbec neměli pouštět!

Nejlepší je, když se v kavárně ocitnete sami. Jen vy a kočky. To pak je úžasná pohoda, zvlášť když vám nějaká vyskočí na klín.

V Praze jsou celkem tři kočičí kavárny:

  • Žižkov
  • Smíchov
  • Karlín

Všechny jsem navštívil minimálně 2x a fungují velmi podobně. Jsou to klasické kavárny, kde si dáte nápoj, zákusek a urobí vám i něco menšího k jídlu. Kočky chodí mezi vámi a snaží se vám sníst šlehačku. Spí, kde se jim zachce. Na stole, na židli, na poličce, na klíně. Jsou to vládci kavárny. A jakmile něco zašustí, seběhnout jako smečka vlků.

Ve všech třech máte manuál, jak se ke kočkám chovat, tak ho dodržujte nebo vás vyhazovač vyvede na ulici…

Kočičí kavárna Freya – Žižkov

Nejstarší kavárna, kde potkáte až 7 koček. Navštěvuji ze všech nejméně ze dvou důvodů:

  • Žižkov je pro mě špatně dopravně dostupný.
  • Nesedí mi interiér.

Působí na mě ošuntěle. Nějaká žižkovská aura asi. Ze všech kaváren je nejmenší, pokud věříte mé prostorové paměti. Bar je obepnut takovou lanovou mříží, což ve mně to vyvolává silnou nedůvěru. Ale to je asi jen můj pocit.

Kočky jsou ale krásné a stojí za hřích…

V kočičí kavárně nás přepadla obří, černá, chlupatá koule. Ale statečně jsme ji umazlili.

Zveřejnil(a) Michal Ozogán dne 1. únor 2016

Zveřejnil(a) Kočkafé Freya dne 7. srpen 2016

Zrzinka má hravou a Noxíček Vás už vyhlíží…. Těšíme se na Vás v Kočkafé. 🙂

Zveřejnil(a) Kočkafé Freya dne 25. duben 2018

Kočičí kavárna na Smíchově

Moje nejoblíbenější. Líbí se mi interiér, kde překypují kočičí schovky a lozidla. Nejlepší místa jsou dva pohodlné gauče. S přítelkyní jsme tu byli opravdu mnohokrát a kočky známe jako by byli naše vlastní. Dokonce jsme jim vymysleli nová jména.

Někdy po obědě o víkendech tu bývá úžasný klid a několikrát jsme tam zůstali sami. A naše nejoblíbenější kočka je rozhodně Bublina. Má obrovskou zálibu v hlazení. Tak jako my!

Kočičí kavárna v Karlíně

Tato kočičí kavárna na mě ze všech působí nejvznešeněji. A taky nejluxusněji. A taky nejdráže. Jen si sednete a už vám účtují tzv. kočičí couvert 20Kč na osobu. Není to mnoho, ale že něco takového tu existuje, jsem si všiml až při placení, kdy po mě chtěli nějak moc peněz. V menu i na webu to napsané mají, neskrývají to, ale tento styl účtování se mi prostě nelíbí. Je to poplatek za kočky.

Prostor je rozdělený na dvě patra. Kočky se většinou zdržují nahoře a dolu se chodí jen vyčurat. Nepřijde mi to úplně šťastné rozložení. Obecně platí, že každá návštěva kavárny je jiná. Někdy se kočky ani nedotknete, protože jsou už „přehlazené“ a jindy o vás skoro bojují. Vstupem nezískáváte žádná práva na pomazlení. A pokud si sednete dolů, vaše šance o dost zmenší.

"…A myslíš, že zvládnu kralovat?" :speak_no_evil::see_no_evil:

Zveřejnil(a) Kavárna Kočičí dne 6. duben 2018

 


Chodíte do kočičích kaváren? Jaká je vaše nejoblíbenější. ReagovatKomentáře
  1. Markii Reed

    Markii Reed: Zatím jsem ještě nikdy neměl příležitost do takové kočičí kavárny dostat. Naše malé město žádnou takovou kavárnu nemá a v Praze se ukážu jen málokdy. Doufám, že až v Praze budu opět, snad se do nějaké kočíčí kavárny dostanu. Díky za tipy. 🙂

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Čelovka Petzl Reactik+

Čelovka Petzl Reactik+

Recenze výkonné čelovky Petzl Reactik+. Ta nabízí velké množství režimů a funkcí a dokonce se díky integrovanému bluetooth považuje za chytrou. A jak je něco chytré, nemůžu si to nechat ujít.,,

Zobrazit →

Cyklotermoska Elite Deboyo

Cyklotermoska Elite Deboyo

Když jsem poprvé slyšel o „cyklotermosce“, ohrnoval jsem obočí a tvářil se škaredě. Když jsem ale v průběhu čtyřhodinové vyjížďky popíjel vodu i s kusy ledu, rozhodl jsem se k té podivné ideje vrátit. Už v průběhu chladného podzimu jsem si vyzkoušel, že když do sebe kopnu horký čaj, povzbudí mě to fyzicky i psychicky.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články

Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články

Instagram