Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Klavír online

Klavír online

Publikováno 04.01.2012 Publikováno Zajímavosti Počet komentářů 2

Krátký popis aplikace Synthesia, která vám na okamžik umožní stát se hudebním virtuózem.

Když člověka popadne neuhasitelná chuť zahrát si na nějaký hudební nástroj, konkrétně pak klavír, nemusí hned vyrážet do obchodu a utrácet desítky tisíc korun. Podobný zápal hudební vášně jsem před nedávnem dostal a rozhodl se na internetu najít nějaké to piano online. Předpokládám jsem, že podobná myšlenka už někoho napadla. A také ano, google mi jich nabídl opravdu požehnaně a mohl jsem si vybírat. Mezi kvalitní patří například Virtual piano, ale k dokonalosti má stále ještě daleko. Zvuk zrovna neladil mým uším. Opět jsem tedy zneužil služeb strýčka googla a našel precizně vytvořenou hudební aplikaci Synthesia a navíc úplně zdarma.

S nadšením jsem si svůj klavír stáhl do počítače a nainstaloval. Po spuštění mně přivítal líbivý desing a já si mohl vybrat, kterou písničku si vyzkouším zahrát jako první. Byly přehledně seřazeny podle obtížností a tak jsem, vědom si svých hudebních dispozic, myší ťuknul si tu úplně nejlehčí. V dalším menu si mohu zvolit na jaký nástroj vlastně chci hrát. Na výběr tu mám flétnu, varhany, saxofon, housle, …, ale já zůstal u klasického klavíru, který v Synthesii zní nejlíp mým uším. Rovněž si zvolíte jestli budete hrát na obě ruce – vybranou část nebo dokonce obě vám může obsluhovat počítač a vy jenom posloucháte muziku. První klavírní pokus jsem se rozhodl vyzkoušet úplně sám bez pomoci počítače.

Zahrát správně celou skladbu rozhodně není jednoduché a strávíte předlouhou dobu tréninkem. Ze začátku si můžete upravit rychlost, abyste se vůbec začali chytat. Vychytáváte první noty a brzy zahrajete první část skladby. Po vytrvalé hře se vám konečně podaří získat vytouženou známku A+++ a vy přímo sršíte štěstím. Nezbývá než zkusit další, těžší skladbu a postupně se dostat až k legendám klasické hudby. Ze začátku vám ale nezbude nic jiného než pomalu vyťukávat We wish you a merry Chrismas. Cesta klavírního virtuóza je dlouhá.


Komentáře
  1. Kamil Jeronym Palka

    Kamil Jeronym Palka: Jak se na tom dá hrát. Stáhnul jsem si to, ale nějak mi to nejde spustit, abych na klávesnice hrál já, a ne počítač

    1. Michal Ozogán

      Michal Ozogán: Někde v nastavení se vybírá, jestli má hrát počítač nebo člověk a jakou stranu. Bohužel to už je dlouco, co jsem program používal, takže si to nepamatuji.

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Rozhovor s Jaroslavem alias Seekerem

Rozhovor s Jaroslavem alias Seekerem

Rozhovor s autorem blogu o kreslení a tvůrcem literární soutěže rytiny.

Zobrazit →

Jaké blogy zavírám od pohledu

Jaké blogy zavírám od pohledu

Nevěřím v lásku na první pohled. V co ale věřím, je nenávist na první pohled. A právě o té vám budu dnes vyprávět. Co ji dokáže ve mně probudit, když se seznamuji s novým blogem? Dokážu kvůli ní trvat hlavy? Asi ne, ale nebudu to číst.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články