Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

I papír čeká na svou apokalypsu

I papír čeká na svou apokalypsu

Publikováno 17.09.2012 Publikováno Fejetony Počet komentářů 0

Tento fejeton o papíru je zvláštní především v tom, že si ho můžete, respektive musíte, přečíst právě na papíru. Nečekejte klasický text, ale 2 stránky mého úhledného rukopisu. Google si neškrtne a je možné, že někteří lidé jakbysmet.

Papír už není tím, čím kdysi býval a ztrácí svoje výsadní postavení. Možná nebude zapomenut úplně jako jeho egyptský tatíček papuris, ale i tak ho čekají velmi krušná léta plná útlaku. Na knihu tu máme čtečku, na poznámky telefon, místo dopisu se známkou email, denní tisk v tabletu a papír? S tím si můžeme leda tak utřít... Také už jste zanevřeli na papír a používáte ho minimálně? Že se nestydíte! Myslete na všechny ty stromy v deštných pralesech či i v českých luzích a hájich, které se už od semínka těší na to, jak se stanou poznámkami, knihami velkých autorů, novinami a ty zvláště chlípné titulními stránkami magazínu playboy. Takové štěstí, ale nepotká každého, je třeba si držet pevnou stromovu víru. Kdo se vzepře bude upálen. To je v řeckých lesích během letních měsíců běžná praxe. Nebo ho potrestá sám Stromák a sešle pekelné kůrovce. Co by asi dělal takový Martin Luther? Přibýt takový iPad na dveře kostela by mohla být docela riskatní záležitost. Věřím, že Martin byl velmi chytrý pán a že by se řešení objevil. S takovým levným androidem se experimentuje mnohem lépe. Nevím ovšem, kterému systému duchovní fandí a jestli se katolící liší od protestantů. Ale nebuďme tak pesimističní, papír má k zařazení k ohroženým druhům ještě hodně daleko. Kdybychom viděli, jak si ho bengálský tygr dává k svačině, nesnažili bychom se ho zachránit. Tygr má přednost. Leda že by se na jeho svačině smály pan Masaryk či paní Destinová. To je přesně ten typ papíru, kterého se lidi nebudou chtít zbavit. Neplačte lidé, neroňte slzy, papír tu ještě stále je. Pište, kreslete, čmárejte, zaznamenávejte, vše co se vám zlíbí. Není přece nic jednoduššího, než pak zajít do obchodu a říct pěkně nahlas, aby to každý slyšel: "Tunu papíru prosim." A pamatujte, stromy vám budou vděčné.

Zajímáte se bikepackingové závody a cestování na kolech? Navštivte nový magazín BezPodpory.cz, kde postupně přibívají tipy na vybavení, jeho minimalizaci a řešení problémů, které vás na dlouhých cestách potkají.


Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Proč používat sensor rychlosti pro cyklistiku

Proč používat sensor rychlosti pro cyklistiku

Nejjednodušší cesta, jak sledovat svoji rychlost, je přes GPS. Funguje na všechny dopravní prostředky, dokonce i na lidské nohy. Jenže ne vždycky podává přesné výsledky. Ostré zatáčky nejsou tak ostré a běda vám, jakmile se dostanete do budovy nebo do tunelu. Pro nejpřesnější výsledky je dobré pořídit si sensor rychlosti.

Zobrazit →

Seriál Semestr

Seriál Semestr

Seriál semestr je o vztahu na dálku (ačkoliv zrovna Berlín až taková štreka není). Co ho vyděluje s té obrovské skupiny romantických plačíren je, že se děje jen přes počítač. Aktéři tak komunikují jen přes Facebooky, Skypy a tak.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články