Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Hrudní pás POLAR H6 Bluetooth Smart

Hrudní pás POLAR H6 Bluetooth Smart

Hrudní pás Hrudní pás POLAR H6 hravě propojíte se svým telefon a u svých cvičení kromě času a vzdáleností uvidíte aktivitu vlastního srdce. To vám pomůže lépe nastavit svůj trénink.

Když jsem běhal už několik měsíců, začalo mě zajímat, jak si při mých „úchvatných“ sportovních výkonech vede moje srdce a musel jsem najít vhodné zařízení, které by mi s tím pomohlo. Hned na začátku jsem zavrhl všechny sporttestery bez bluetooth. Jelikož jsem doposud všechny svoje výběhy měřil přes Endomondo, nechtěl jsem to měnit. Měřič srdečního tepu jsem nutně potřeboval spárovat s telefonem.

Když jsem si udělal takový menší průzkum trhu, zjistil jsem, že prakticky jediné vyhovující zařízení je POLAR H6. Na trhu byl ještě ve verzi H7, ale jediný rozdíl spočíval v tom, že o level vyšší sporterster dokázal komunikovat i s „hloupými“ zařízeními. A jelikož jsem žádné takové neměl, bylo by mi to k ničemu.

Minimální požadavky

Zvláštní je, že když se na POLAR H6 dívám zpětně, všude na webu píší, že je třeba mít na telefonu bluetooth alespoň ve verzi 4.0 a Android alespoň ve verzi 4.4. Není mi úplně jasné, že mi to mohlo fungovat s bluetooth 2.1 a Androidem 4.0. Asi zázrak. Nebo chyba v Matrixu.

Energii sosá z jedné knoflíkové baterie a podle výrobce má vydržet 40 hodin čistého času. Záleží samozřejmě jak se ke sporttersteru chováte a jestli dodržujete manuál. Nemůžu úplně tvrdit, zda výdrž odpovídá realitě, ale nikdy mi nepřišlo, že bych musel baterii měnit příliš často. Záleží, jak budete svůj hrudní pás využívat.

Jak se nese

Hrudní pás má na vysoce variabilní délku, takže ať už jste jakkoliv objemní, bude vám sedět. Pohodlnost hrudního pásu je pak individuální záležitost. Někdo pás snese a někdo ne. Když jsem s ním běžel půlmaraton, skoro jsem ho ani nevnímal a neměl jsem žádné odřeniny. Kdybych si měl ale vybrat, měření tepu na zápěstí je určitě pohodlnější.

Spárování s telefonem není úplně stoprocentní. Pokud má hrudní pás už slabou baterii, tak se sice tváří aktivně, ale nelze se s ním spojit. Občas se kousne i v průběhu cvičení, ale to může být způsobeno i telefonem, rušením signálu a podobně. Rozhodně to nejsou žádné děsivé vady a v 95% měří správně.

Nemám moc možností, jak otestovat jeho přesnost, ale chová se určitě lépe než Fitbit Charge HR. Díky měření svého tepu se vám navíc zpřesní počítání spálených kalorií, jak jsem to již popisoval ve svém starším článku.

Takto vypadá můj záznam z půlmaratonu:

Polar záznam - půlmaraton

Takto vypadá, když mi srdce vystřelí z hrudi:

Polar - výstřel z hrudi

A takhle, když se to občas kousne. Těžko říct, zda zrovna došla baterka..

Polar - kousnutí měření

Aplikace

Přímo pro hrudní pás existuje aplikace jak pro Google Play tak pro Apple store, ale abych pravdu řekl, ani jsem ji netestoval. Využívám POLAR H6 společně s Endomondem. Zde pozor – připojení sporttesteru je prémiová funkce, která je spojena s ročním poplatkem 20 dolarů.


Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Čelovka Petzl Reactik+

Čelovka Petzl Reactik+

Recenze výkonné čelovky Petzl Reactik+. Ta nabízí velké množství režimů a funkcí a dokonce se díky integrovanému bluetooth považuje za chytrou. A jak je něco chytré, nemůžu si to nechat ujít.,,

Zobrazit →

Cyklotermoska Elite Deboyo

Cyklotermoska Elite Deboyo

Když jsem poprvé slyšel o „cyklotermosce“, ohrnoval jsem obočí a tvářil se škaredě. Když jsem ale v průběhu čtyřhodinové vyjížďky popíjel vodu i s kusy ledu, rozhodl jsem se k té podivné ideje vrátit. Už v průběhu chladného podzimu jsem si vyzkoušel, že když do sebe kopnu horký čaj, povzbudí mě to fyzicky i psychicky.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články

Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články

Instagram