Hrudní pás POLAR H6 Bluetooth Smart

Hrudní pás Hrudní pás POLAR H6 hravě propojíte se svým telefon a u svých cvičení kromě času a vzdáleností uvidíte aktivitu vlastního srdce. To vám pomůže lépe nastavit svůj trénink.

Když jsem běhal už několik měsíců, začalo mě zajímat, jak si při mých „úchvatných“ sportovních výkonech vede moje srdce a musel jsem najít vhodné zařízení, které by mi s tím pomohlo. Hned na začátku jsem zavrhl všechny sporttestery bez bluetooth. Jelikož jsem doposud všechny svoje výběhy měřil přes Endomondo, nechtěl jsem to měnit. Měřič srdečního tepu jsem nutně potřeboval spárovat s telefonem.

Když jsem si udělal takový menší průzkum trhu, zjistil jsem, že prakticky jediné vyhovující zařízení je POLAR H6. Na trhu byl ještě ve verzi H7, ale jediný rozdíl spočíval v tom, že o level vyšší sporterster dokázal komunikovat i s „hloupými“ zařízeními. A jelikož jsem žádné takové neměl, bylo by mi to k ničemu.

Minimální požadavky

Zvláštní je, že když se na POLAR H6 dívám zpětně, všude na webu píší, že je třeba mít na telefonu bluetooth alespoň ve verzi 4.0 a Android alespoň ve verzi 4.4. Není mi úplně jasné, že mi to mohlo fungovat s bluetooth 2.1 a Androidem 4.0. Asi zázrak. Nebo chyba v Matrixu.

Energii sosá z jedné knoflíkové baterie a podle výrobce má vydržet 40 hodin čistého času. Záleží samozřejmě jak se ke sporttersteru chováte a jestli dodržujete manuál. Nemůžu úplně tvrdit, zda výdrž odpovídá realitě, ale nikdy mi nepřišlo, že bych musel baterii měnit příliš často. Záleží, jak budete svůj hrudní pás využívat.

Jak se nese

Hrudní pás má na vysoce variabilní délku, takže ať už jste jakkoliv objemní, bude vám sedět. Pohodlnost hrudního pásu je pak individuální záležitost. Někdo pás snese a někdo ne. Když jsem s ním běžel půlmaraton, skoro jsem ho ani nevnímal a neměl jsem žádné odřeniny. Kdybych si měl ale vybrat, měření tepu na zápěstí je určitě pohodlnější.

Spárování s telefonem není úplně stoprocentní. Pokud má hrudní pás už slabou baterii, tak se sice tváří aktivně, ale nelze se s ním spojit. Občas se kousne i v průběhu cvičení, ale to může být způsobeno i telefonem, rušením signálu a podobně. Rozhodně to nejsou žádné děsivé vady a v 95% měří správně.

Nemám moc možností, jak otestovat jeho přesnost, ale chová se určitě lépe než Fitbit Charge HR. Díky měření svého tepu se vám navíc zpřesní počítání spálených kalorií, jak jsem to již popisoval ve svém starším článku.

Takto vypadá můj záznam z půlmaratonu:

Takto vypadá, když mi srdce vystřelí z hrudi:

A takhle, když se to občas kousne. Těžko říct, zda zrovna došla baterka..

Aplikace

Přímo pro hrudní pás existuje aplikace jak pro Google Play tak pro Apple store, ale abych pravdu řekl, ani jsem ji netestoval. Využívám POLAR H6 společně s Endomondem. Zde pozor - připojení sporttesteru je prémiová funkce, která je spojena s ročním poplatkem 20 dolarů.

17. listopadu 2015