Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Doarama – 3D vizualizace aktivit

Doarama – 3D vizualizace aktivit

Publikováno 26.02.2018 Publikováno Sportovní aplikace Počet komentářů 3

Doarama je skvělá webová aplikace, kam nahrajete GPX soubor ze své aktivity a dostanete krásnou vizualizaci pohybu. Zvláštně působivé to je v hornatém terénu, kde je vidět, jak se drásáte zuby nehty na vrcholky hor. Zvládne dokonce i paragliding.

Když se dívám na mapy mého běhání a jezdění na kole, není to ono. Chybí mi tam totiž osa z – výška. Když jen tak kroužím okolo baráku, je mi to vlastně jedno. Když ale vyhlásím válku horám a stoupám do nekonečných kopců, chci mít mapu ve 3D. Kde si prohlédnout vrcholy, sedla a průsmyky.

V nedávné době jsem viděl hodně vizualizací na aplikaci Relive. Ta vytvoří z vaší aktivity video, které můžete nasdílet svým přátelům nebo se jen sami pokochat. Bohužel, pokud si nechcete zaplatit profesionální verzi, má své omezení.

Nelze přidávat aktivity starého data nebo z GPX souboru. To zamrzí nejvíc. Všechno se automaticky stahuje z jiné fitness aplikace. Pro ultramaniaky bude omezující i limit maximálně 10 hodin záznamu na jednu aktivitu.

Interaktivní 3D mapa Daorama

Když jsem hledal alternativu, narazil jsem na webovou aplikaci Daorama. Stačí se zaregistrovat, uploadovat GPX soubor a hned vám vygeneruje trasu. Celé „video“ je interaktivní, lze zvyšovat a snižovat rychlost času dle libosti. Zároveň si můžete zobrazit informace o rychlosti, překonané vzdálenosti, převýšení, času a srdečním tepu. Prostě všechno, na co jste z fitness aplikací zvyklí.

Jako bonus lze zapnout i střídání denní doby. Slunce zapadá a vychází…

Co mi trochu vadí, je, že pokud si změním směr nebo úhel pohledu, tak se vždy vrátí do výchozího stavu. Zároveň mapy se načítají pomalu a neškodilo by, kdyby se nějakým způsobem mohly před-načíst nebo vygenerovat prosté video.

Jak to vypadá, se můžete podívat na poněkud extrémním příkladu závodu 1000 Miles Adventure:

Bylo to pro mě docela zajímavá podívaná, protože z ptačí perspektivy vypadají některé kopce úžasně. Jen je to velmi dlouhé, protože tam je všechno včetně mých 14 spánků.

Jsou tam k vidění i delší trasy. Třeba taková slovenská stovka:


Komentáře
  1. Pavel Mynar

    Pavel Mynar: Jak dlouho trvá než se to video nahraje pro příklad 15km za 1 h

    1. Michal Ozogán

      Michal Ozogán: Asi nerozumím otázce a jestli směřuje k Doarama nebo k Relive. Video se nikam nenahrává. Do služby se nahrává soubor se záznamem trasy, který je poměrně malý.

  2. Jiří Polášek

    Jiří Polášek: dík za zajímavý tip … Bohužel v Chromu se mi krátká trasa vůbec nevygenerovala, v Edgi ano, ale je to celé takové sekané nesouvislé …
    nebo je to výkonem PC / prohlížečem / pamětí ?

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Život jako nalinkovaná dálnice nebo spletitá cestička?

Život jako nalinkovaná dálnice nebo spletitá cestička?

Víte, co budete dělat dnes? Víte, co budete dělat zítra? Víte, co budete dělat příští týden? Víte, kde chcete být za rok? Víte, kde chcete být za 10 let? Máte cíl? Máte plán?

Zobrazit →

Až spadne poslední hvězda

Až spadne poslední hvězda

Pohádkový příběh dřevorubce Hynka, jež v lese naráží na krásnou dívku, kterou vězní zlý skřet Poděs. Okamžitě se jí pokusí zachránit z jeho zlých rukou, ale všechno není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hynka čeká děsivá pomsta.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články