Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Blogger musí být hodně hodný nebo hodně zlý

Blogger musí být hodně hodný nebo hodně zlý

Publikováno 31.03.2015 Publikováno Tipy pro blogování Počet komentářů 13

Každý blogger by měl jít svou vlastní cestou. Nutno ovšem podotknout, že všechny cesty nevedou do Říma, ale do hodnoměsta a zloměsta, nebo se zaseknete někde v pustině či Brně. Je ovšem důležité někam dorazit. Někdo má talent na to, být hodný a někdo si zas nedokáže pomoci, a musí být zlý.

Pamatuj, čtenáři jsou jen pijavice (zdravím svoje čtenáře), kteří se chtějí přisát a sosnout si trošku emocí. Nezáleží na tom, o jaký typ pocitů půjde. Je to spíše takové bufetění, kdo kde co najde. Každý má rád totiž něco jiného. Někdo je na ách věci (jako romantika), někdo jde po smíchu, někdo po magii a někdo třeba po hnusu. Nesuďme je, jen je vezměme na vědomí.

Tvým úkolem je vzbudit emoci, být někým, mít osobnost. Je jedno jestli bude hodná a pustí se do oslavování jednorožců a duhy nebo zlá, jejíž největší zálibou bude sdílet stránky typu Pes je jídlo, ne kamarád. Je jenom na tobě, která cesta tě osloví, a na kterou se vydáš. Jenom se ji drž a dávej si pozor na zákeřné odbočky. Chceš být přece konzistentní a ne nějaká přelétavá měchuřina.

Dělení na hodného a zlého bloggera je sice hnusně černobílé, předpojaté a naprosto mimo realitu, ale jako názorný příklad to poslouží skvěle!

Hodný blogger

Adriana Světločivá je hodná bloggerka. Je milá a všem dělá, co jim na očích vidí (pouze děvčatům samozřejmě) Je až neuvěřitelné, kolik dveří jí může otevřít jeden úsměv nebo jedna pozitivní zpráva, která překypuje slovy jako zbožňovat a milovat. Adriana nikdy nešetří slovy prosím a děkuji, skoro jimi mrhá, a řídí se heslem můj čtenář, můj pán. Nesnaží se hádat s trolly, protože dobře ví, že z toho nic pozitivního nevyleze a navíc že pro ně není většího trestu, než když je všichni ignorují.

Adriana ve svých článcích nic procítěně nekritizuje a píše zásadně v plusových kontextech. Oni ji vlastně lidi mají rádi. Je taková přívětivá. Je to ten typ člověka, se kterým si klidně zajdeš na kafe a nemáš problém to zatáhnout.

Zlý blogger

Jak všichni víme z hodin náboženství, tak temná strana síly miluje, ba co více se vyžívá v emocích. Echt jsou samozřejmě takové ty ve stylu vášeň, hněv a nenávist. Ty, co se podobají vybuchujícím supernovám. Luky Kladivoun je hrdý na to, že je zlým bloggerem. On má totiž rád temnou stranu síly. Rád se nechá rozesrat a pak o tom napíše dechberoucí článek.

Nedělejme z něj nepřítele společnosti nebo nějakou černou ovci. Luky je prostě temperamentní člověk, který dokáže každého brutálně sjet. Jako když třeba někdo udělá takovou kardinální blbost, že v tramvaji vypustí ducha, vezme si ponožky do sandálů nebo si udělá kafe po československu. A když Luky sjíždí někoho jiného, je to občas docela sranda.

Zlý blogger nezískává slávu v libozvučných (či moderně „libových“) slovíčkách, ale v hněvu, který ventiluje ve svých článcích, ale i ve svých komentářích. Luky je možná občas trochu tvrdý, ale zase od Machiavelliho by dostal velkou pochvalu. A pak by ho sjel.


A jaký chceš být ty?Komentáře
 1. Melinda

  Melinda: Boží článek! (Myslím, že už na základě těchto slov můžeš sám posoudit, ke které sortě budu patřit já ;))
  Každopádně nejsem asi úplně stoprocentní sluníčkový člověk, ale nikdy jsem nepochopila snahy tvářit se za každou cenu jako strašný zloun, který zkritizuje co může, všechno by uměl líp a nesnáší kde co. Asi je to teďka v módě, hlásit se k té temné straně síly, nebo co…

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Já myslím, že být stoprocent na sluníčka taky není úplně ořechový. Adriana Světločivá v reálu byla až tak happy, až by ji lidi neměli rádi.

   Jako temná strana byla v módě vždycky. Teď je myslím více v módě vystavovat na odiv svoje nejhorší vlastnosti.

  2. Em Age

   Em Age: Spíš naopak mám pocit, že je ve velké módě kritizovat negativismus či prostě jen negativní názory druhých lidí. No a co, že mám negativní názor? Ty ho máš taky, jen si nemysli. A máš jich hodně, hodně moc. Jenom prostě volíš nevyjadřovat je nehlas. Ne vždycky je ale dobré něco takového dusit v sobě.

   Psala jsem o tom i článek na svůj blog: http://empty–island.blog.cz/1502/negativni-nazor-na-negativismus-je-dnes-opravdu-cool

   1. Michal Ozogán

    Michal Ozogán: Pokud kritizuje s rozmyslem, tak je to OK. Ale třeba takový diskutéři pod články na novinkách … lepší nedívat.

 2. Em Age

  Em Age: Ty jo, nevím, jestli to je jen mým notebookem, ale máš fakt obrovské písmo na tomto blogu. :D Úprava designu se mi v tomto případě bohužel moc nelíbí, na mém mininotebooku to je katastrofa, neuvažuješ o změně? :D

  Jinak tento článek je dobrý, hned jsem si pod dobrým i zlým blogerem pár lidí představila. :D On je ten zlý i někdy jen “zlý” v uvozovkách. Lidé si o něm často myslí, že je zlý, protože jen ventiluje svoje kontroverzní názory na blog.

  Sebe bych zařadila asi do mixu obou kategorií. :D

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Vím, že mám na blogu nějaký bug, že občas je to písmo větší, takže se to pokusím opravit :D bohužel se to děje jen někdy a někde. Možná záleží na konstelaci hvězd a vlhkosti vzduchu v serverovně.

   Ano, jsou jen „zlý“ :) Proto jsem také psal, že to trochu mimo realitu a je to jen taková nálepka.

 3. Maruška

  Maruška: Stále nemůžu přijít na ten správný koment. A stále přemýšlím, do jaké kategorie patříš ty. Nebo já. (A nejde mi to. Takže to nebude moc božský koment.)
  Já řadím blogery taky na dvě skupiny; 1) Mám je ráda, 2) Nemám je ráda.
  Pokud je sluníčkovej a umí to podat, proč ne? To samé platí i u negativisty. (Podívej na Dr. House. Je boží a negativní a všichni ho milujou. Možná to je taky tím, že je to invalida.)

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Já se hrozně nerad hádám, takže ve druhé skupině nebudu. Ale ono to je jako v životě, každý má kousek od obojího :)

 4. Martine, la vietnamienne

  Martine, la vietnamienne: Můj božský žblebt.
  Bloggeři jsou různorodí. Ale ti nejvýraznější bývají právě buď zlí nebo hodní. Já osobně mám ráda obě skupiny, ale popravdě cením více ty zlé, protože podat něco negativního tak, aby to lidi baštili, je talent. Protože každý chce být veselý. Tak by mě zajímalo, kam bys mě zařadil, protože si připadám, že jsem jednou taková a podruhý zase jiná (takže asi nebudu mít nijak extra významný blog. Ha.).
  PS: Mně se to velké písmo líbí!

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Já bych tě řadil spíše k těm hodnějším. Co si z tvých článků na blogu a tweetů na Twitteru pamatuji, tak nic extra zlého tam není. A pokud ano, tak je to taková ta laškovná zloba. Ale neklesej na mysli, tebe si pamatuju jako ta, která asi umí docela dost dobře francouzsky. Jelikož já sám mám druhý semestr tohoto jazyka a mám co dělat, abych svůj level vytáhl alespoň na tragický, tak jsi pro mě něco jako pařížský zázrak.

   Dneska každej jazyk míchá s angličtinou, ty to můžeš míchat s francouzštinou. S chutí do toho. Et bonne chance! (google translate)

 5. Elizabeth

  Elizabeth: Skvele napísaný článok. Myslím, že som sa ocitla niekde na pomedzí, možno viac inklinujem k dobrému blogerovi. Aj keď je fakt, že viem skritizovať. :D Ale v takej chvíli by ma nik nechcel vidieť. :D No na všetko sa snažím pozerať z oboch strán, hoci ak píšem na negatívnu tému, viem sa poriadne na článku vyzúriť, avšak nie vždy článok zverejním. :D

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: No pokud chceš někoho/něco zdrbat, tak to často stačí napsat sobě a neventilovat to ven. Na druhou stranu lidi mají právě ventilace někdy rádi :D

 6. sarushef

  sarushef: Na tom něco bude. Bavila jsem se královsky!

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Na praxi, kapitola zero

Na praxi, kapitola zero

Najít si dobrou praxi je pořádný oříšek, který se nedá rozlousknout jen tak. Třeba mně to trvalo snad půl roku, než jsem konečně zakotvil v PositiveZero. A jaký je můj příběh?

Zobrazit →

Jak se ze mne stal vrah

Jak se ze mne stal vrah

Jako autor jsem neustále ve styku se svými postavami. Jaký mám s nimi vlastně vztah? A jak to, že se ze mě občas stane taková svině, že je kosím jako obilí při žních.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články