5 kouzelných míst, kde hledat nové blogy

Kvalitní a zajímavé blogy se často krčí v internetově záplavě informací a není vždy jednoduché je najít. Existují však místa, kde vykukují jako vrcholky ledovce a kde je možné .... eh ... nechat se potopit a přečíst si je?

Najít zajímavého blogera není jednoduchá práce. Někdy si říkám, že by se mi hodilo mít soukromé očko, co by je dokázalo lokalizovat přímo na ulici. Myšlenka to je sice zajímavá, ale existují cesty mnohem jednodušší, levnější a navíc vás nezavřou za obtěžování.

1. Koukejte do komentářů pod články

Spoustu zajímavých blogů se dá najít v komentářích. Pište proto články, které zaujmou a získají odezvu. Nemusíte se ale soustředit jen na vlastní tvorbu, komentáře jsou přece i dalších webech. Stačí si projít reakce na post nějakého „slavnějšího“ bloggera, kde se jich objeví desítky. Je už na vás, zda budete zběsile klikat na jakýkoliv link nebo si vyberete podle obsahu komentáře.

Hledejte především pod články, které vás nějakým způsobem zaujaly, protože je pravděpodobné, že díky nim naleznete autory s podobným smýšlením, jako je to vaše. A co je krásnějšího než mít svého blogového kamaráda?

2. Googlujte

Když už toto sloveso máme, proč ho nevyužít? Není to úplně snadné najít na Googlu blog, protože sám sebe nemusí blogem nazývat. A do výsledků vyhledávají se dostane tuna spamu, která vás ani v nejmenším nezajímá. Vyplatí se proto hledat blogy s užší tématikou, které se jednoduše vyseparují.

Rozhodně byste měli rozumět pokročilému vyhledávání Googlu. Velmi dobře se dá vyhledávat na známých blogovacích službách v ČR. Zkuste například:

site.cz běhání

site.cz běhání

site.com běhání

Tím omezíte vyhledávání pouze na populární blogovací platformy. Bohužel tím vyloučíte blogy, které běží na vlastní doméně. Ještě vřele doporučuji nastavit si výsledky za poslední měsíc, abyste si byli jisti, že narazíte pouze na aktivní stránky.

Je smůla, že se nedá vyhledávat na více doménách najednou a musíte každou prolézat zvlášť.

3. Koukněte se do agregátorů

Agregátory nejsou v našich zeměpisných šířkách nejlepším zdrojem blogů, ale určitě se i tam dá něco vyštrachat. Tyto služby často umožňuji každému vložit si své blog-dítko a nemusí jít zrovna o výkvět blogosféry. Agregátory většinou nemají delšího trvání a velmi rády zanikají. Taky jsem jeden měl...

Zde je seznam současně aktivních, na které jsem narazil:

4. Zkuste Twitter

Když si to vezmeme statisticky, tak většina uživatelů internetu jsou pouze konzumenti a jen mizivé procento vytváří nějaký obsah. A to mizivé procento je často na Twitteru. A jelikož je plný kreativní a zajímavých lidí, je to i skvělý zdroj nových blogů.

Pokud vás zde někdo zaujme, podívejte se do jeho profilu a dost možná tam naleznete odkaz na jeho web. Já sám mm na Twitteru účet @sledujucz, kde příležitostně publikují zajímavé články ze světa blogosféry a to na nejrůznější témata.

5. Přidejte se k Facebook skupinám

Schválně nepíšu Facebook samotný, protože tam se blogy nehledají jednoduše. Když se ovšem zaměříte na Facebook skupiny, očekávejte mnohem lepší výsledky. Úplně nemůžu doporučit obecné blogovací skupiny, protože tam každý dává všechno a ve většině případů to bude něco, co vás vůbec nezajímá.

Mnohem efektivnější je připojit se zájmově cíleným skupinám - například:

Ani tam nemusí být napsáno, že jde o nějakou blog skupinu. Lidé tam budou dávat odkazy na své články tak jako tak...

Nezapomínejte!

Rád bych ještě na závěr připomenul, že je strašně snadné zajímavý blog minout. Kolikrát jsem mi stalo, že jsem si přečetl nějaký dobrý článek a pak jsem ke své smůle zavřel browser a na webovku zapomněl. Proto se snažte sledovat každý blog, který vás zaujme. Nic vám nebrání ho později poslat k šípku.

25. září 2016