14 jednoduchých Twitter triků, které možná(!) neznáte

Nic více, ale ani nic méně, než několik tipů a triků na sociální síť Twitter. Vždycky to jde ještě o trošku chytřeji...

 1. Na bio (popisek v profilu) sice máš klasických 160 znaků, ale Twitter je sviňák a v některých výpisech ho zkrátí tak, aby se vešlo na čtyři řádky. Proto platí, že méně je více.

 2. Na webu má Twitter spoustu užitečných klávesových zkratek. Pomocí ‘j’ a ‘k’ procházíš tweety a pomocí ‘f’ jim dáš favorite. Chceš znát všechny zkratky? ‘?’ to zařídí - je to zkratka pro zobrazení zkratek.

 3. Neboj se vyhledávání - jde vystalkovat opravdu všechno. Třeba pomocí hesla ‘near:"Liberec, Czech Republic" within:15mi’ najdeš tweety ze svojí vesnice. Nebo tě dostává sleróza? Hledej ve svých vlastních tweetech ‘sklerotik from’ Funguje jen s tvojí vesnicí a tvým accountem. A pokud to nechceš vypisovat, stačí to naklikat: twitter.com/search-advanced

 4. Máš někoho rád, ale retweetuje blbosti? Jdi na jeho profil, najdi ozubené kolečko a jeho retweety si vypni.

 5. Máš někoho rád, ale tweetuje blbosti? Nechceš se dotknout jeho ega tím, že mu dáš unfollow? Žádný problém. Opět na ozubené kolečko a tentokrát kliknout na „ztlumit“ (v angličtině mute) Ty jeho tweety neuvidíš a on o tom vědět nebude. Krásně kruté.

 6. Když chceš vědět, jak moc tě lidi čtou, nejlepší přehled najdeš na analytics.twitter.com

 7. Neboj se odpovídat na svoje vlastní tweety. Když to uděláš, tvůj tweet se šoupne nahoru v timelině a všichni ho budou mít opět na očích.

 8. Plkáš s někým ve dvou a veřejně? Všechny tvoje tweety se automaticky dostanou do timeliny lidí, kteří sledují vás dva zároveň.

 9. Chceš, aby tvoji odpověď na tweet viděli všichni tvoji followers? Dej jako první znak svého tweetu tečku (nebo nějaký jiný znak). Tweet se zobrazí i na tvém profilu.

 10. O čem se pípá v ČR se dá najít na www.klaboseni.cz

 11. Když si stáhneš Twitter archiv, nezískáš jenom historii svých tweetů, ale i graf, jak moc jsi v kterých letech a měsících psal twitter.com/settings/your_twitter_data

 12. Jestli se o svůj account bojíš, můžeš si nastavit dvojfázové přihlášení pomocí SMS. twitter.com/settings/security

 13. Na jeden Emailový účet si můžeš zaregistrovat víc Twitter účtů. Trik je jednoduchý. V Gmailu nezáleží na tečkách v adrese. Ozogan.m@gmail.com je pro něj to samé jako Ozoganm@gmail.com. I o.z.o.g.a.n.m@gmail.com bude chodit na stejnou adresu. Ale pro Twitter to je co email, to unikát.

 14. Když navštívíš svůj profil, můžeš si kterýkoliv tweet připíchnout. Bude natrvalo nahoře a všichni, kteří si tě budou prohlížet, ho uvidí jako první.

8. září 2015