Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Ale nejsem upír, přísahám!

Ale nejsem upír, přísahám!

Publikováno 01.07.2016 Publikováno Zážitky Počet komentářů 5

Ačkoliv se sluníčku vyhýbám jak bezdomovec klasice, opravdu nejsem upír a ani s nimi nejsem pokrevně spřízněný. Upřímně doufám, že se moje tělo dokáže správně adaptovat a vitamin D produkovat ze záře monitoru. Jen abych se od něj nespálil!

Pokud bych si měl vybrat život v nekonečném chladu nebo nekonečném vedru, bez rozmyšlení šáhnu po mrazivé variantě. Díky aktuální geopolitické situaci je moje rozhodnutí výhodnější, protože předpověď na nejbližší století je tuhá, nukleární zima. Leč uznávám, že vločky z desublimovaného plutonia se neshodují s mými romantickými představami.

giphy (1)

Jsem jiný

Začíná se to projevovat někdy kolem konce května či začátkem června. Ještě nejsou ta pověstná vedra, ale slunce už někdy vychází, drze svítí a nepříjemně praží. Lidé se nechají zlákat podvědomým reflexem a naprosto dobrovolně se jako pavlovi hafani smaží v té výhni. Zatímco já se musím držet na okraji společnosti ve stínu nebo tiše trpět zálibou ostatních na nějakém exponovaném místě. Uchovat si sněhobílou, ajťáckou pokožku opravdu není jednoduché.

Když jde do tuhého, tak se veškeré mé snahy schovat do stínu stávají spíše komickými, protože se dokážu postavit i za sloup elektrického vedení a tam prostě čekat. Lepší čára tmy než nic. Díky bohu, že nepřipomínám Hulka a vejde se mi tam aspoň obličej.

giphy (2)

Jak mě slunce odpanilo

Moje nevýhoda je, že s takovým věcmi nemám žádné zkušenosti. Jak se to projevuje? Když jsem si takhle pobíhal na maratonu a po pěti hodinách se dostal do cíle, začalo mě všechno strašně svědit. Dokonce i ta medaile na mém krku byla jako ostnatý drát a já si myslel, že mi to dělá naschvál a že si ji nezasloužím. Teprve po odborné analýze mi došlo, že bych mohl použít takovou tu věc, kterou běžní lidé volají opalovací krém.

Spálil jsem se ještě několikrát, ale už to mám myslím pod kontrolou. Přesto však se asi nikdy neubráním při sluníčku pocitům paniky. Jakmile začnou teploty běžně přesahovat třicítku, posílám screenshoty z Aladina všem známým a připojuji vzkazy ve stylu: „Jakože cože?“ nebo „Zemřu.“ A ráno v práci se pak strhává prudký boj o to, kdo získá poslední, téměř-funkční větrák.

Mám pocit, že každé léto je o něco epičtější. Takže do levé ruky Míšu, do pravé tašku ledu a odvážně kupředu.


Jak snášíte vedro vy? Taky umřete až bude v červenci 40°? ReagovatKomentáře
 1. Petr

  Petr: A teď si představ, že jsi jako já (taky ajťák – SysAdmin) na Maltě. ;-)

  V posledních dnech se opravdu začíná probouzet (místní) léto, kdy 2-3 měsíce nezaprší a příští týden začne být nad 30° (pocitově 40°). :-)

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Určitě si můžeš zalézt do chladu k serverům :D

   1. Petr

    Petr: Přímo k serverům ne :-D , ale v kanclu máme samozřejmě AC. :-) A doma taky, jen doma ji používám zřídka kvůli nákladům a spoléhám tak hlavně na průvan, když otevřu dveře na terasách na obou stranách. :-)

 2. Maruška

  Maruška: Já jsem létočlověk. Protože zima je mnohem krutější, i když si to většina lidí nemyslí. V zimě totiž nemůžeš normálně lízat zmrzku a když se nechceš malovat, nemůžeš si nasadit sluneční brýle, protože pak na tebe všichni koukají jak na blázna.
  Jo a taky mi léto nevadí, protože máme kamenný domek a tam je vždycky -10°.

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: V zimě zmrzku můžeš, jen pořádně ohulíš topení.

   V takovém domku je léto dobré. Doufej, že v tom domku budeš pak i pracovat :D

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Tak už nejsem student

Tak už nejsem student

Svět se změnil. Už není tak barevný jako dřív. Slunce se změnilo v šeď a každé jídlo mi chutná jako popel. Jeden můj kousek se právě odebral do věčných lavic. Moje nadějná kariéra studenta skončila.

Zobrazit →

Už? Už!

Už? Už!

A není prostšího a krásnějšího díla než prachsprostého dialogu, který se možná odehrál, možná neodehrál a možná se odehrává neustále.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články