Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Nastavte si audiokouče v Endomondu

Nastavte si audiokouče v Endomondu

Publikováno 20.12.2015 Publikováno Tipy & Triky Počet komentářů 1

Věděli jste, že Endomondo má audiokouče, který vám během vašeho sportovního výkonu podává nejrůznější informace o tom, jak si vedete? V příspěvku se dozvíte jaké data poskytne, jak kouče zapnout a nechat ho upozorňovat na důležité informace.

Chcete z Endomonda vytěžit maximum? Nastavte si audiokouče tak, aby vyhovoval vašim nejpřísnějším nárokům! Ten vám vždy po určitém času nebo vzdálenosti řekne, kolik jste uběhli, jaká je vaše rychlost, jaký je váš tep a další informace, které si navolíte.

Jak na to? Zapněte si aplikaci a nahoře vpravo si otevřete menu, ze kterého se dostanete rovnou na Audio Settings.

Základní nastavení

1-Screenshot_2015-12-20-12-59-13

Úplně nahoře na vás svítí Pep talk. O co jde? Pokud zrovna běháte (cyklíte, …), mohou vám přátelé posílat zprávy, které se přečtou hodně divným, strojovým hlasem. Dřív jsem nevěděl, co je to za funkci a když mi tam jednou někdo něco poslal, hrozně jsem se divil, co to na mě mluví za robota. Funguje to samozřejmě pouze v případě, že máte internet v mobilu. A je na vás, jestli chcete, aby vám někdo „kecal“ do běhání a jestli hlasu, který umí jen anglicky, budete rozumět.

Hned pod pep talk si můžete zapnout tu nejdůležitější funkci ze všech – Audio coach. Díky ní se už nikdy nebudete muset dívat na telefon. Audio kouč vám všechno pošeptá pěkně do ouška. A ani k tomu nemusíte mít sluchátka. Na závodech je nenosím a jednoduše dám volume na maximum. Není to slyšet úplně nejlépe, ale něco z toho vyzobat dokážu.

Další nastavení je Music. To jest, zda ,když mluví Endomondo audiokouč, muziku ztišit nebo zapauzovat. Já jsem velký fanda pauzy, protože chci dostávat pokud možno jasnou informací. Nevím jestli by byla dobře slyšet přes (ztišený) heavy-ultra-doom metal. (ne že bych ho poslouchal)

V Languages and Voices si vyberete hlásek svého trenéra. Nečekejte zvuk nějaké holywoodské hvězdy. Spíše to zní jako robotická pornoherečka. Na výběr máte ze tří druhů angličtiny (možná zkusím indskou), pár dalších cizích jazyků, ale češtinu opravdu nehledejte. Můžete si zvolit i nějaký z prémiových hlasů, ale to mi přijde jako vyhozené peníze. Ale když jste bohatý…

A teď ty užitečné funkce

1-Screenshot_2015-12-20-19-33-56

V Audio coach for interval si navolíte, co všechno chcete slyšet u intervalů (já nechávám všechno), ale mi se rovnou přesuneme do Other audio. Zde doporučuji zapnout GPS Signal (Endomondo vás upozorní na ztracení/nalezení GPS signálu) a na Auto Pause (zařve, když se vám cvičení automaticky pauzne, hlavně na starších telefon se mi stávalo, že se mi cvičení autopauzlo, ale už nikdy nerozběhlo). Ostatní nechám na vás, ale dle mého nejsou příliš potřeba.

Další veliký balík nastavení najdete v záložce Standard audio coach. V Audio feedback frequency zvolíte jak často chcete podat zprávu. Frekvenci si navolíte v metrech nebo v minutách. Nejlepší zvolit podle délky trasy, kterou běháte. Pokud běžíte maraton, tak report každých 500 metrů není třeba. Ale u 5km vzdálenosti není od věci.

A pod tím je seznam všech informací, které vám může audio kouč předčítat. Určitě nechte základní Distance a Duration. Pokud sledujete tep, Endomondo kouč vám ho může taky prozradit. Ale co určitě doporučuji zapnout je Goals: During. Hodilo se mi to hlavně při půlmatonu či maratonu. Nastavíte si cíl, který chcete uběhnout a audiokouč vám během trasy počítá za jak dlouho při současném tempu doběhnete. Můžete tak pružně reagovat a svou rychlost snížit, zvýšit či održovat.

A ještě bych zapomněl na poslední volbu Vibrate. Ta se hodí, když nemáte sluchátka a neslyšíte úplně dobře. Jakmile telefon zavibruje, víte, že má nastražit ušiska.


Komentáře
  1. Vladimir

    Vladimir: Audio trenér nejde v češtině

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Život jako nalinkovaná dálnice nebo spletitá cestička?

Život jako nalinkovaná dálnice nebo spletitá cestička?

Víte, co budete dělat dnes? Víte, co budete dělat zítra? Víte, co budete dělat příští týden? Víte, kde chcete být za rok? Víte, kde chcete být za 10 let? Máte cíl? Máte plán?

Zobrazit →

Pocket – virtuální polička na odkládání článků

Pocket – virtuální polička na odkládání článků

Minulý týden jsem psal o boji s informační zahlceností primárně v souvislosti se zpravodajstvím. Jenže to je pouze jeden dílek celé skládačky. Přemíru informací na nás chrlí i další témata. A je jedno, jestli to jsou obrázky kočiček nebo naše koníčky. Při čtení je třeba mít pořádek!. A v tom je služba Pocket můj největší spojenec.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články