Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

Do hlubin zubařovy duše

Do hlubin zubařovy duše

Publikováno 27.09.2012 Publikováno Fejetony Počet komentářů 2

Když jsem v Praze získal ubytování se dvěma zubařkami, otevřel se mi úplně nový svět. Už vím, jak to chodí mezi těmi, kteří zuby berou a zároveň dávají. S vámi se o to podělím jak jinak než fejetonem.

Je tomu měsíc, co pro mne všichni zubaři byli neprozkoumaným a tajemným druhem. Poctiví lidé je vidí jen jednou za půl roku a nechají si jimi prošátrat pusu, ti druhý je navštíví jednou za pár let a odnáší si domů hrst nažloutlých kamínku a zcela nový úsměv. Vždycky jsem měl pocit, že stojíme na jiné straně barikády – zubaři, kteří zuby berou a lidé, kteří se o ně bojí.

Zatímco pro vás je trhání utrpení, pro zubaře to je zážitek, na který se těší. Když ze strachu zavíráte oči a bojíte se nejhoršího, zkuste je na chvíli otevřít a spatřit to neposkvrněné nadšení. A v momentě, když vás váš bílý přítel opouští, myslete na to, že přinášíte štěstí a radost. Příště vezměte i své ratolesti, protože dětská trhačka, to je teprve blaho.

Pro vás můžou být zuby jako zuby, prostě ty bílé věci, co máte v puse nebo se skleničce. Pamatujte však – zubař je expert. Ten vidí jedničky, dvojky, trojky a další čísla. Každý má své oblíbené. A proto, při nejmenším podezřením, vám hned s šibalským úsměvem řekne: „Tenhle musí ven.“

Zubařina je náročné řemeslo, které není pro každého, tak jim těch pár radostných okamžiků přejme. Ba co víc, snažme se. Máme tu akorát střet zájmů, kdy zubaři doporučují čištění, ale radši by trhání. Teď už naštěstí víte, jak je to správně.

Ale pozor, nové zuby, to je pěkně drahá sranda a můžete se kvůli nim i zadlužit. Není větší vzrůšo, než je mít na splátky. A hádejte po čem půjde exekutor nejdříve… jakmile za ním uvidíte někoho v bílém plášti snězte lepidlo, aby je z vás nedostal. V horším případě se neobejdete bez hypotéky. To pak uvidíte, jak vám kolegové pod mostem budou závidět bílý chrup. Ti zoufalejší jenom chrup.

I další zubařské serepetičky nejsou nejlevnější, proto pamatujte, ať se děje cokoliv, nic nepolykejte. V opačném případě tu serepetičku budete muset lovit na místech, o kterých se vám v životě nesnilo. A o kterých se vám poté bude zdát denně.

A hlavně, když vám něco vytrhnou, buďte na ně hodní a dejte jim něco pěkného. Zaslouží si to.


Komentáře
  1. Carl114

    Carl114: Možná je spíše těší více to, že při vyvrtání zubu si vydělají 200,- :). Ale je to zajímavě napsané. Má bývalá zubařka se moc příjemně netvářila… ovšem už vím proč. Nedávno byla souzena za to, že si nechala proplácet své zákroky a přišla si tak na pár milionů. Věřím, že se neusmívá ani teď.

    1. Michal Ozogán

      Michal Ozogán: Tak oni se vždycky najdou lidé, kterým ani tak nejde o to, co dělají, ale jak z toho vytřískat co nejvíce peněz.

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Tak mě dostali … filosofové

Tak mě dostali … filosofové

Dneska je těžké být filosofem. Lepším je být třeba tesařem. Nebo kuchařem. Nebo kopáčem kanálů. Je těžké být natolik blbým a natolik chytrým a zvolit tu těžkou cestu.

Zobrazit →

Kterak využít Facebook při blogování

Kterak využít Facebook při blogování

Co si budeme namlouvat, Facebook je největší sociální sítí u nás a má tím pádem i největší potenciál zvýšit návštěvnost. Záleží ale také o čem píšete – v některých případech se vám Twitter nebo Google plus může vyplatit více. I tak ale není na škodu Facebook nevypustit. Jsou v podstatě 3. základní cesty, jak se k němu můžete stavět.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články