Michal Ozogán Blog exjedničkáře bez vyhlídky na praktický život
Michal Ozogán

4 cesty, kterými vás Endomondo motivuje ke sportu

4 cesty, kterými vás Endomondo motivuje ke sportu

Publikováno 18.09.2016 Publikováno Sportovní aplikace Počet komentářů 0

Endomondo není jen skladiště dat, které tam ukládáte a nic z nich nemáte. Celá myšlenka přece stojí na tom, že vám při sportu pomůže a motivuje vás. A jakými způsoby?

Při sportování je samozřejmě nejlepší motivace ta vnitřní. Je to naše snaha být zdravější, shodit těch pár kilo, aby nám pupek nelezl z džínsů nebo jde jen o čistou radost z běhání, které do těla vyplaví opojnou dávku endorfinů. Nicméně tato touha může velmi jednoduše zmizet po dlouhých měsících dřiny, týden po novém roce nebo o jednom sychravém večeru, kdy není energie. A jakmile se to stane jednou, hned to začne působit nakažlivě. A tak přichází na řadu motivace vnější, která nás dokáže zachránit.

Jedním za základních pilířů Endomonda a vůbec většiny úspěšných fitness aplikací, je dodání právě oné motivace, která vás donutí běhat po těžkém dni v práci nebo ve špatném počasí. A co vás může nabudit?

1. Vaši akční přátelé

První věc, co musíte udělat, je najít si na Endomondu aktivní přátele. Jakmile si otevřete aplikaci, uvidíte, že Honza Vašků se vrátil  z desetikilometrového běhu a Alice urazila slušnou štreku na kolečkáčích. A vy se samozřejmě nesmíte nechat porazit. Zvláštně od holky. Funguje to nejlépe, pokud v sobě dusíte touhu ve všem vyhrávat. Mohu potvrdit, že mě to ven vyhánělo více něž lehce.

A toto nemusí fungovat jen virtuálně. Pokud máte akční přátele, nechte se někdy vytáhnout ven. A před nimi určitě nebudete vzdychat: „Už nemůžu.“

2. Sdílejte svoje úspěchy

Tutlat si úspěchy pro sebe je pěkná nuda. Jako by se to ani nestalo! Opět se budou hodit vaši akční přátelé z Endomonda, co vám dají like a poplácají vás po ramenou. Ono to sice není kdo ví co, ale jakmile vás někdo alespoň trochu podporuje, hned vám to půjde lépe. A vlastně tady vzniká nekonečná smyčka, protože vy jste motivování úspěchy svých přátel a vaši přátelé se nechávají motivovat těmi vašimi.

A tady se ani nemusíte omezovat na Endomondo. Svoje cvičení můžete dávat i na Facebook, kde ho někdo z vašich přátel určitě ocení. Lze nastavit sdílení jak automatické tak ruční, pokud jim nechcete posílat každý trénink, který oběhnete. Rozhodně se pochlubte po dosažení nějaké magické vzdálenosti nebo po vypjatém závodu.

3. Vstupujte do výzev

V Endomondu je sekce, která se nazývá Challenges. V ní narazíte na nejrůznější výzvy, do kterých se můžete přidat a soupeřit s lidmi z celého světa. V některých lze dokonce vyhrát věcné ceny, ale vaše šance je asi taková jako vyhrát ve Sportce.

Výzvy jsou opravdu různorodé a liší se časovým omezením, typem cíle (kilometry, čas strávený sportem, kalorie, rychlostí, ..) a typem sportu (běh, kolo, cokoliv na vlastních nohách, …) Vytvořit si můžete i vlastní výzvy se svými přáteli, což je možná lepší, než soupeřit s neporazitelnými iromeny ze zahraničí.

V našem českém rybníčků jsou zajímavé challenge:

giphy-1

4. Sledujte svůj progress

Pokud hubnete, budou pro vás nejdůležitější výsledky na váze, ale pokud chcete být dobří ve sportech obecně, budete spíše sledovat svoji kilometráž a rychlost. A posuzovat svůj progress lze dvěma různými způsoby. Dostanete se k nim v záložce statistics.

Dívejte se na svá měsíční data. Když jste minulý měsíc uběhli padesát km, tak vás to nyní bude hnát k tomu abyste dali aspoň šedesát. Jen to hlavně nepřepalte jako já. Pár kilometrů k dobru získáte i zaokrouhlováním. Když vidíte, že už máte za sebou devadesát pět, tak to do té stovky to prostě dorovnáte.

Další metrikou pro sledování progressu je výkonnostní zlepšení. Minulý rok jste ujeli stovku kilometrů za pět hodin a tenhle rok to chcete zlepšit na čtyři. Porovnávat lze různé vzdálenosti i sporty. Jen si dejte pozor, aby vás nakonec demotivovalo to, že skomíráte. Což však může být nakonec dobrý impuls zamyslet se nad svým tréninkem. Porovnání nejlepších výkonů je bohužel dostupné jen pro premium účty.

giphy-2

Z čeho čerpáte motivaci vy? ReagovatPřidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Peclo s.r.o.

Peclo s.r.o.

Vtipná povídka z fantasy prostředí, která se umístila na třetím místě v literární soutěži rytiny. Sledujeme příběh Borise, který vstupuje do byznysem prolezlého, neznámého města. Cesta tam je mnohem snažší, než cesta zpět.

Zobrazit →

Na sociální sítě s koštětem, část II. – Twitter

Na sociální sítě s koštětem, část II. – Twitter

Chvíli poté, co byl Facebook vyčištěn, jsem se vrhl na Twitter. Ukázalo se, že ho mám mnohem lépe organizovaný, a že veškeré potřebné změny už jsem vlastně dávno udělal. Přesto mi zamyšlení pomohlo ujasnit si, co na Twitteru hledám – kousky příběhů.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články